mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Opel przedstawił Cascadę

Opel przedstawił Cascadę

Opel zaprezentował model Cascada, czteromiejscowy kabriolet, który posiada materiałowy dach. Pod maskę trafi m.in. nowy silnik benzynowy 1.6 Turbo.

Opel przedstawił Cascadę
Cascada do sprzedaży trafi na początku 2013 roku. Kabriolet to kolejna po Adamie propozycja na początek nadchodzącego roku. Kierowca poprzez naciśnięcie jednego przycisku w 17 sekund otworzy miękki, materiałowy dach. Cała operacja może być przeprowadzana do prędkości 50 km/h. W momencie debiutu dach Cascady bęzie dostępny w trzech kolorach do wyboru. Przy otwartym dachu w bagażniku znajdziemy przestrzeń bagażową mieszczącą 280 litrów. Gdy dach jest zamknięty w bagażniku zmieścimy 350 litrów. Tylne fotele składają się w proporcji 50:50.

W porównaniu do poprzednika, Astry Twin Top Cascada ma dłuższy o 71 mm rozstaw osi. Długość tego auta to 4.697 mm, natomiast szerokość 1840 mm. Dzięki temu w środku jest więcej przestrzeni na nogi. Auto zostało wyposażone w technologię FleXRide, wynalazek Opla, który tak steruje pracą zawieszenia, że kierowca może wybierać pomiędzy komfortem a bardziej dynamicznym ustawieniem amortyzatorów i układu kierowniczego.

Opel będzie oferował Cascadę w kilku wersjach silnikowych. Podstawową jednostką napędową będzie benzynowy silnik 1.4 Turbo, który współpracuje z 6-biegową skrzynią manualną. Silnik dostępny będzie w dwóch wariantach: 120-konnym oraz 140-konnym. Oba zapewniają 220 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Topową jednostką będzie nowy silnik 1.6 SIDI Turbo EcoTec. Motor zadebiutuje w gamie Opla z początkiem roku. Cechy charakterystyczne tej jednostki to 170 KM oraz 280 Nm maksymalnego momentu. Opel będzie oferował do wyboru 6-biegową skrzynię manualną bądź automatyczną. Dla fanów silników wysokoprężnych niemiecki producent przygotował dwulitrowy silnik o mocy 165 KM (380 Nm) współpracujący z 6 biegową skrzynią automatyczną lub manualną.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Cascada
Opel Cascada
Cena podstawowa już od: 116 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr.

Podobne wiadomości:

Opel Insignia Country Tourer w polskich salonach - ile kosztuje?

Opel Insignia Country Tourer w polskich...

Aktualności 2017-08-06

Opel Adam i odpadający dach

Opel Adam i odpadający dach

Aktualności 2017-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.