mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Optymistyczna Mazda

Optymistyczna Mazda

To zapowiedź kolejnego prototypu, który można będzie zobaczyć na zbliżających się targach we Frankfurcie. Model Sassou kierowany jest do młodych szukających swego pierwszego środka transportu.

Optymistyczna Mazda

Świetlana przyszłość czeka młodych, którzy kupując za kilka, kilkanaście lat nowy samochód, będą mieli do wyboru auto wzorujące się na nowym japońskim concept-carze. B-klasowy model jest wizją lekkiego, stylowego i miejskiego środka transportu, przyjaznego do tego dla środowiska i kieszeni nabywcy. W środku znajdziemy także elektronikę umożliwiającą użytkowanie przenośnych urządzeń.

Jak twierdzą konstruktorzy auta z Mazda European Design Centre we Frankfurcie, auto ma być odpowiedzią na rosnącą potrzebę młodych Europejczyków do mocniejszego wyrażenia siebie i jednocześnie zadowolić ich gusta stylistyczne i zmienne wymagania. Sassou znaczy "z optymizmem w przyszłość" i już sam widok, a co dopiero zajęcie miejsca w środku, ma wzbudzać pozytywne uczucia.


Zobacz galerię zdjęć Mazda Sassou - IAA Frankfurt 2005


Prototyp Mazdy ma podświetlane iluminacjami wnętrze oraz diody LED zainstalowane w światłach na obu końcach auta, które oświetlają drogę wokół niego po odblokowaniu zamków pilotem. Dodatkowo, szyby i przeszklona połać dachu zostały skonstruowane z zielonego szkła, a brak słupka B umożliwia osiągnięcie efektu dużej otwartej przestrzeni.

Wewnątrz powita nowych właścicieli Mazdy zintegrowany system obsługi wszystkich elementów samochodu. Tradycyjny kluczyk został zastąpiony przez port USB, za pomocą którego budzi się do życia pulsacyjne oświetlenie zewnętrzne, wewnętrzne iluminacje, pojawia się joystick obsługi systemu i można uruchomić samochód. Użycie USB daje także możliwość wgrywania muzyki, tras przejazdu lub pożądanego miejsca przeznaczenia do komputera auta.

W zależności od potrzeb mogą być także dostosowane możliwości transportowe Mazdy Sassou. Za pomocą sprężonego powietrza tylna ławka da się przekształcić z 2- na 3-osobową. Na żądanie można także utworzyć jeden, centralny fotel kubełkowy z tyłu, podobny do tych połączonych środkowym podłokietnikiem z przodu samochodu.


Więcej informacji o marce Mazda:

NOWOŚĆ - zobacz specjalną stronę marki

MX-5 z dieslem

Komentuj:

~kolekcjoner 2006-05-06

Wątpię że młodzież będzie go kubować, ponieważ jest za wysoki. Gdyby był trochę niższy to już by było lepiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando