mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Ostre cabrio

Ostre cabrio

Cadillac XLR - zamorski konkurent luksusowo-sportowych cabrio-coupe jest autem niezwykle rzadkim na naszym kontynencie. To, i jego stylistyka dają efekt w tłumie innych aut.

Ostre cabrio

Po pierwsze stylistyka: ci, którzy  pamiętają concept-car Cien, a potem jeszcze bardziej ekspresyjnego Chryslera ME Four-Twelve, wiedzą skąd styliści General Motors brali wenę przy tworzeniu nadwozia XLR-a. Bez wątpienia wszystkie trzy samochody udanie łączą ostre, pasujące modelom sportowym linie z obłościami-muskułami wskazującymi na również pasującą im moc.

Tym bardziej, że XLR ma pod maską tę samą, 4.6-litrową V8-kę, którą dysponują również pokazywany na AutoVIP Opera Cadillac STS. Do dyspozycji kierowcy jest więc 325 KM i 427 Nm momentu obrotowego oraz, co najważniejsze w takim aucie, przekształcalne nadwozie.

W kilkanaście sekund po wyjechaniu z garażu coupe, mamy jedno z najpiękniejszych - i to subiektywna ocena - coupe pod słońcem. Pasażerowie otoczeni są do tego eukaliptusowym wnętrzem stylizowany przez znanego włoskiego projektanta Bulgari.


TU specjalna galeria zdjęć z polskiej premiery Cadillaca XLR

Więcej informacji na temat marki i modelu:

Rasa V: STS i XLR

Mały SUV Cadillaco-Saab

Bertone dla Cadillaca

Baby Caddy w Europie


Podobne wiadomości:

Cadillac dla VIP-a

Cadillac dla VIP-a

Premiery 2005-09-02

Komentuj:

~ostry boniek 2006-07-05

ale gówno

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando