Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Ostre cabrio

Ostre cabrio

Cadillac XLR - zamorski konkurent luksusowo-sportowych cabrio-coupe jest autem niezwykle rzadkim na naszym kontynencie. To, i jego stylistyka dają efekt w tłumie innych aut.

Ostre cabrio

Po pierwsze stylistyka: ci, którzy  pamiętają concept-car Cien, a potem jeszcze bardziej ekspresyjnego Chryslera ME Four-Twelve, wiedzą skąd styliści General Motors brali wenę przy tworzeniu nadwozia XLR-a. Bez wątpienia wszystkie trzy samochody udanie łączą ostre, pasujące modelom sportowym linie z obłościami-muskułami wskazującymi na również pasującą im moc.

Tym bardziej, że XLR ma pod maską tę samą, 4.6-litrową V8-kę, którą dysponują również pokazywany na AutoVIP Opera Cadillac STS. Do dyspozycji kierowcy jest więc 325 KM i 427 Nm momentu obrotowego oraz, co najważniejsze w takim aucie, przekształcalne nadwozie.

W kilkanaście sekund po wyjechaniu z garażu coupe, mamy jedno z najpiękniejszych - i to subiektywna ocena - coupe pod słońcem. Pasażerowie otoczeni są do tego eukaliptusowym wnętrzem stylizowany przez znanego włoskiego projektanta Bulgari.


TU specjalna galeria zdjęć z polskiej premiery Cadillaca XLR

Więcej informacji na temat marki i modelu:

Rasa V: STS i XLR

Mały SUV Cadillaco-Saab

Bertone dla Cadillaca

Baby Caddy w Europie


Podobne wiadomości:

Cadillac dla VIP-a

Cadillac dla VIP-a

Premiery 2005-09-02

Komentuj:

~ostry boniek 2006-07-05

ale gówno

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj