mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Oszczędna Ibiza

Oszczędna Ibiza

Targi w Paryżu będą miejscem światowej premiery nie tylko najmocniejszej wersji nowej generacji Ibizy, ale również i najbardziej ekologicznej - Ibizy Ecomotive.

Oszczędna Ibiza
Nowy Seat Ibiza w wersji Ecomotive pójdzie drogą przetartą już przez poprzednika, który uzyskał m.in. miano najbardziej przyjaznego środowisku pojazdu przyznane przez niemiecki Verkehrs-Club Deutschland. Również nowa wersja Ibizy emitować będzie zaledwie 99 g CO2/km. Takie parametry uprawniają nabywców Ibizy Ecomotive w niektórych krajach Europy do zwolnienia z podatku rejestracyjnego.

Seat Ibiza Ecomotive, dostępny w wersji pięciodrzwiowej oraz jako SportCoupe, wyposażony jest w 1,4-litrowy silnik TDI o mocy 80 KM, z filtrem cząstek stałych DPF, który umożliwia nie tylko ograniczenie emisji CO2 do poziomu poniżej 100 g/km, ale także obniżenie zużycia paliwa.

Do uzyskania takich parametrów przyczyniło się unowocześnione oprogramowanie sterujące silnikiem, a także zmodyfikowana konstrukcja skrzyni biegów z nowymi wartościami przełożeń, nowe opony 175/70 R14 i 14-calowe obręcze kół z kołpakami oraz zastąpienie koła zapasowego zestawem naprawczym – podobnie jak w poprzednim modelu.

Kolejnym aspektem, który szczegółowo przeanalizowano w celu obniżenia zużycia paliwa i emisji spalin była aerodynamika pojazdu. W nowej wersji Ibizy Ecomotive zastosowano kilka rozwiązań – takich jak zamknięty grill i nowy tylny spojler – które ułatwiając pokonanie oporu powietrza zmniejszają zapotrzebowanie na energię, a tym samym zużycie paliwa i emisję.

Pod względem wyposażenia wewnętrznego wersja Ecomotive zapewnia ten sam poziom komfortu i bezpieczeństwa, co pozostałe wersje Ibizy w wariancie Reference.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Seat Ibiza
Seat Ibiza
Cena podstawowa już od: 48 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat Ibiza Wszystko o Seat
Tematy w artykule: Seat Seat Ibiza

Podobne wiadomości:

Limuzyna Seata – Exeo!

auto motor i sport 0000-00-00

Seat Ibiza Sport - W rytmie disco

auto motor i sport 0000-00-00

Miliony ludzi na świecie niekoniecznie pasjonuje praca - raczej relaks i rekreacja. A że potrzebny jest im do tego samochód, producenci aut nie mogą lekceważyć takiej klienteli. Dla niej wyszykowano Seata Ibizę Sport w wersji disco.

Komentuj:

~kopik 2008-09-16

no ja tez stawiałbym na bardziej opływową stylistyke, taką jak jest w alfie :) mito to naprawde rewolucyjne auto na polskim rynku:D

~paweł 2008-09-16

Zastanawiałem sie kiedys i nad tym autem ,ale ostatecznie przemówiło do mnie to co ma w wyposazeniu Alfa MiTo ,czyli układ Q2, DST,DNA.... To jest auto na miare moich mozliwosci.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Citroen C4 Cactus - awangardowy crossover po face-liftingu
Citroen C4 Cactus - awangardowy crossover po face-liftingu
Francuski producent prezentuje odświeżonego Cactusa - jeden z najbardziej awangardowych francuskich samochodów ostatnich lat. Popularny crossover delikatnie zmienił oblicze, a na jego pokładzie pojawiły się nowe rozwiązania.