mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Oto Ford Ka!

Oto Ford Ka!

Dość długo trzeba było czekać na pierwsze oficjalne zdjęcie nowego malucha Forda. Wytwarzane w Tychach auto zadebiutuje na październikowej wystawie w Paryżu, natomiast na drogi wyjedzie w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Oto Ford Ka!
Aż 12 lat na rynku obecna jest już pierwsza generacja Forda Ka. Nie dziwi zatem, że jej następca był już od dłuższego czasu oczekiwany z niecierpliwością. Tym bardziej, że coraz większą wagę przywiązuje się obecnie do kwestii ekologicznych, co powoduje wzrost zainteresowania właśnie małymi samochodami. Ponadto, dla nas Polaków, ten model ma dodatkowe znaczenie. Będzie bowiem wytwarzany obok Fiata 500 w Tychach, na mocy porozumienia pomiędzy koncernami Ford i Fiat, i będzie oczywiście czerpał z wielu rozwiązań swojego włoskiego odpowiednika.

Jednak pod względem stylistycznym Ford Ka to typowy przedstawiciel nowych generacji modeli z niebieskim owalem na masce. Zbudowany zgodnie z koncepcją Kinetic Design będzie nawiązywać do swoich większych braci - Fiesty, Focusa a nawet Mondeo.

Nie są znane jeszcze dokładne szczegóły techniczne dotyczące nowego Ka. Poza płytą podłogową od pięćsetki zapożyczone zostaną być może również obie jednostki benzynowe - 1,25 o mocy 69 KM oraz 1,4 o mocy 100 KM. W przypadku diesli, tu już Ford postawi raczej na swoje silniki - 1,4-litrowe jednostki o mocy 55 oraz 75 KM.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford Ka Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Ford Ka

Podobne wiadomości:

Nissan Cube Denki w Polsce

auto motor i sport 0000-00-00

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

~vilk_adam 2009-03-21

jest jedyny oryginalny w swym stylu a mowa o starym modelu-lecz nowy to prawdziwa mieszanka

~robson 2009-02-04

Jeśli to jest kaczka to ja święty jestem! :) oglądając go widzę tylko że wolałbym fordzika od fiata 500 i to bez dwóch zdań. A cena to już jest szok za taką kasę można mieć naprawdę fajne auto forda.

~man 2008-08-17

"mirek"- kaczka to chyba citroen 2CV

~Bodek 2008-08-07

Recepta: Przednia atrapa od Focusa, pozostały przód od Peugeot 207 a tył od Corsy i mamy nowego Ka

~włascicielka 2008-08-07

słabo nawiązuje do uroczego stylu starego Ka żabci, ale autop samo w sobie ładne, przypomina toyotkę yaris troszkę

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Już w marcu startuje salon motoryzacyjny w Genewie. Podczas imprezy zadebiutuje koncepcyjna Skoda Vision X. To zapowiedź kolejnego SUV-a w gamie czeskiego producenta.