mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Oto nowe Subaru Legacy

Oto nowe Subaru Legacy

Tak będzie wyglądać nowa generacja Subaru Legacy, którego premiera światowa będzie miała miejsce już za tydzień na wystawie samochodowej w Nowym Jorku. Auto będzie się jednak nieco różnić od pokazanego w Detroit czy Genewie konceptu.

Oto nowe Subaru Legacy
Nowe Legacy będzie już piątą generacją tego modelu, który na rynku obecny jest już od 20 lat. Debiutujący latem br., początkowo na rynku amerykańsim, Legacy ma zachować wszystkie najważniejsze cechy, z jakich znanych jest ten model - bardzo dobre właściwości jezdne, wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa. Oczywiście nie zabraknie typowych rozwiązań dla Subaru, a więc silnika typu boxer, czy też napędu na wszystkie koła (symmetrical All-Wheel-Drive) oraz nowości w postaci przekładni Lineartronic CVT (continuosly variable transmission).

W porównaniu do poprzednika piąta odsłona Legacy, zbudowana na całkowicie nowej platformie podłogowej, jest dłuższa o 35 mm (4.735 mm), szersza o 90 mm (1.820 mm) oraz wyższa o 80 mm (1.505 mm). Znacznie bardziej w porównaniu do całkowitej długości auta zwiększył się za to rozstaw osi, bo aż o 80 mm (2.750 mm), a to kosztem krótszych o 45 mm zwisów przedniego i tylnego. Niestety, pod względem stylistycznym auto zostało mocno stonowane w porównaniu do konceptu, który można było zobaczyć już na kilku tegorocznych imprezach.

Wnętrze nowego Legacy, dzięki większemu rozstawowi osi, będzie teraz dużo bardziej przestronne, co zapewni więcej miejsca szczególnie na nogi. Wykończenie wnętrza, deski rozdzielczej, konsoli centralnej podkreśla również bardziej dynamiczny charakter auta. Wprowadzenie elektronicznego hamulca umożliwiło likwidację hamulca ręcznego, co z kolei dało sporo miejsca w konsoli centralnej m.in. na uchwyty na napoje oraz większy podłokietnik.

Nowe Subaru Legacy na rynku amerykańskim oferowane będzie w trzech wersjach silnikowych. Podstawowa jednostka benzynowa o pojemności 2,5 litra dysponuje mocą 170 KM oraz maksymalnym momentem 230 Nm. Wersja ta dostępna jest do wyboru z 6-biegową skrzynią manualną bądź przekładnią CVT. Silnik o tej samej pojemności, ale z turbodoładowaniem dysponuje z kolei mocą 265 KM i maksymalnym momentem 350 Nm. Silnik współprcuje tylko z 6-biegową skrzynią manualną. O 9 KM słabszy będzie największy z motorów, 6-cylindrowy o pojemności 3,6 litra, który zastąpi dotychczasową jednostkę trzylitrową. Silnik ten dostępny będzie tylko i wyłącznie z pięciobiegową przekładnią automatyczną.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru Legacy Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru Subaru Legacy

Podobne wiadomości:

Subaru Outback – niespodzianka!

auto motor i sport 0000-00-00

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Aktualności 2017-01-24

Komentuj:

~dziś 1 kwietnia ??? 2009-04-11

koreański parch z końca lat dziewięćdziesiątych

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.