mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Oto nowe Volvo XC90

Oto nowe Volvo XC90

Dzisiaj odbyła się oficjalna prezentacja długo wyczekiwanego nowego Volvo XC90. Nowa stylistyka, nowe technologie i oszczędniejsze jednostki napędowego - tak w skrócie wygląda flagowy SUV szwedzkiej marki.

Oto nowe Volvo XC90
Szwedom udało się do dnia premiery utrzymać wygląd swojej nowości w tajemnicy, nie licząc kilku detali, jakie zostały, dla podkręcenia atmosfery wyczekiwania, wcześniej zaprezentowane. Patrząc na drugą generację XC90 widać wyraźnie, że ma ona dłuższą maskę silnika, ostrzejsze linie i masywniejszą sylwetkę od poprzednika. Auto zostało zbudowane na nowej platformie Volvo - Scalable Product Architecture, która zostanie wykorzystana do budowy przyszłych modeli Volvo (poza kompaktowymi) i pozwoli przyspieszyć ich budowę, a przede wszystkim ograniczyć koszty z tym związane. Charakterystycznymi elementami będą reflektory, w kształcie literki "T" w poziomie, oraz większe logo marki.


Wnętrze ma być, zgodnie z zapowiedziami, najbardziej luksusowym spośród dotychczas oferowanych modeli Volvo. Głównym punktem dowodzenia będzie dotykowy ekran, za pośrednictwem którego będzie można zarządzać różnymi funkcjami auta.

Użyte materiały mają być z najwyższej półki. Znajdziemy elementy skórzane, ale i drewniane, a także wykonaną ze szkła kryształowego gałkę dźwigni zmiany biegów.

Rozpoczęcie sprzedaży nowego Volvo XC90 przewidziano na początek przyszłego roku. Model ten ma być ważnym elementem w gamie marki Volvo, która do 2020 roku chce podwoić sprzedaż swoich modeli do poziomu 800 tys. aut.


W ofercie znajdziemy zarówno jednostki wysokoprężne, jak i benzynowe, pojawi się również hybryda. Podstawowy diesel w wersji D4 to dwulitrowa jednostka o mocy 190 KM i momencie obrotowym 400 Nm. W wariancie D5 pod maską pracuje jednostka twin-turbo o mocy 245 KM i momencie 470 Nm.

Gamę motorów benzynowych otwiera wersja T5, czyli dwulitrowe turbo z bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy 254 KM i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Mocą 320 koni dysponuje również dwulitrowa wersja T6 (400 Nm). Najciekawiej prezentuje się natomiast wariant T8, czyli hybryda typu plug-in, tzn. z możliwością ładowania z gniazdka. Za napęd przedniej osi w tej wersji odpowiada silnik Drive-E z wersji T6, na tylnej osi zaś pracuje silnik elektryczny o mocy 80 KM. Łącznie układ hybrydowy generuje moc 400 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 640 Nm. Według wstępnych danych zasięg tej wersji Volvo XC90 w trybie elektrycznym wyniesie 40 km.

Rozpoczęcie sprzedaży nowego Volvo XC90 przewidziano na początek przyszłego roku. Model ten ma być ważnym elementem w gamie marki Volvo, która do 2020 roku chce podwoić sprzedaż swoich modeli do poziomu 800 tys. aut.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo XC90
Volvo XC90
Cena podstawowa już od: 275 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowe Volvo XC90 z innowacyjnym silnikiem

auto motor i sport 0000-00-00

Volvo twierdzi, że nowe XC90 będzie najmocniejszym i najczystszym SUV-em na świecie. Nowy innowacyjny silnik w połączeniu z motorem elektrycznym ma mieć ok. 400 KM i 640 Nm.

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Aktualności 2017-06-11

Komentuj:

~rajmond 2014-08-26

wymiata, świetnie się prezentuje, może być sukces

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.