mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Oto nowy Citroen C3

Oto nowy Citroen C3

Kiedy pojawił się na rynku w 2002 roku szokował nieco swoim wyglądem. Dziś, po siedmiu latach i dwóch milionach sprzedanych egzemplarzy przyszedł czas w końcu na zmianę pokoleniową.

Oto nowy Citroen C3
Nowa generacja Citroena C3 po raz pierwszy publicznie zostanie zaprezentowana na tegorocznej wystawie samochodowej IAA we Frankfurcie. Po niej, mniej więcej od listopada rozpocznie się sprzedaż modelu na poszczególnych rynkach Starego Kontynentu. Do Polski nowy Citroen C3 trafi wiosną przyszłego roku. Citroen opublikował właśnie pierwsze zdjęcia nowego modelu wraz z garścią informacji. Na więcej trzeba będzie poczekać do rozpoczynających się we wrześniu frankfurckich targów motoryzacyjnych.

Citroen C3 ceniony był między innymi za wyjątkową przestronność wnętrza w porównaniu do rozmiarów zewnętrznych auta. I taki ma być też jego następca, czyli małe, miejskie auto, które jednak z powodzeniem może pełnić funkcję samochodu rodzinnego.

Pod względem rozmiarów zewnętrznych Citroen C3 urósł, jak zresztą cała konkurencja. Jest dłuższy o 9 cm (3,94 m) i szerszy o 4,5 cm (1,71 m). Dzięki temu pasażerowie wewnątrz docenią zwłaszcza zwiększoną przestrzeń na nogi. Do tego nowe C3 ma mieć podobnych rozmiarów, jak obecnie, bagażnik (ok. 300 litrów) i sporą liczbę użytecznych schowków w kabinie.

Choć pod względem wizualnym druga generacja C3 nie odbiega jakoś od swojego poprzednika (wciąż zachowanych zostało dużo krągłości), to jednak będzie nawiązywać pod wieloma względami do innych nowych modeli z gamy. Cechą charakterystyczną auta będzie przede wszystkim dużych rozmiarów panoramiczna przednia szyba, zachodząca daleko na dach, tak że kierowca i przedni pasażer będą mogli niemal zobaczyć niebo bezpośrednio nad swoimi głowami (widoczność do góry została zwiększona do 80 stopni). Rozwiązanie to w połączeniu z cienkimi słupkami przednimi zapewnia bardzo dobrą widoczność.

Jeśli chodzi o dostępne jednostki napędowe, to niewiele jeszcze wiemy. Jedyne, co zdradził francuski producent, to iż ma być przede wszystkim ekologicznie. Już od początku sprzedaży w ofercie znajdzie się oszczędna, 90-konna jednostka wysokoprężna HDi, której emisja CO2 wynosi zaledwie 99 g/km. W późniejszym czasie do gamy silników mają dołączyć jeszcze bardziej ekologiczne diesle, które wraz z nowym systemem start&stop zapewnią emisję dwutlenku węgla na poziomie 95 a nawet 90 g/km. Z kolei wśród jednostek benzynowych na pierwszy plan wysuwa się nowa generacja trzycylindrowych silników o emisji CO2 poniżej 100 g/km.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Citroen C3
Citroen C3
Cena podstawowa już od: 39 900 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Citroen DS Inside – misja stulecia

auto motor i sport 0000-00-00

Citroen C1 wraca do polskich salonów

Citroen C1 wraca do polskich salonów

Aktualności 2017-01-20

Komentuj:

~garnek 2009-06-30

weź sie rondel zastanów troche

~klajniak 2009-06-29

hehehe rozbawiliscie mnie do lez :)))))

~adj 2009-06-29

hehe, przyganiał rondel garnkowi ;)

~rondel 2009-06-29

Zapowiada się nowy lider w segmencie. Konkurencja, czyli nowa fiesta, polo, czy nawet grande punto czy ibiza nie ma żadnych, ale to ŻADNYCH, powtórzę jeszcze raz: ŻADNYCH szans. Ż A D N Y C H szans

~zen 2009-06-29

fajny, fajny :))) tata też nie miał szans,w polsce nikt nie ma szans. ani pudło za kilka tysiaków ani cudo z ponad bańkę. a jednak klienci są ;P

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.