mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Oto nowy Opel Meriva

Oto nowy Opel Meriva

Wprawdzie premiera światowa drugiej generacji Opla Meriva odbędzie się dopiero za dwa miesiące, podczas wystawy samochodowej w Genewie, to już teraz niemiecki koncern zdradził pierwsze szczegóły na temat swojego kompaktowego minivana.

Oto nowy Opel Meriva
Nowy Opel Meriva idzie tropem dwóch poprzednich nowości niemieckiej marki - Insigni oraz Astry. Można w nim dostrzec pewne podobieńtwa zewnętrzne, użycie lepszej jakości materiałów, a także najnowszej technologii. Jednak równie ważne, w końcu mamy tu do czynienia z autem pełniącym funkcję rodzinnego, jest zastosowanie najnowszych rozwiązań jeszcze bardziej zwiększających praktyczność i funkcjonalność tego modelu. Poprzeczka wydaje się być wysoko zawieszona.

Pierwszym elementem, który od razu rzuca się w oczy są oczywiście tylne drzwi, które otwierają się do tyłu (zawiasy przymocowane są do słupka C). Takie rozwiązanie, nazwane FlexDoors, ma zapewnić dużo większą swobodę w dostaniu się do tylnej kanapy, co powinny szczególnie docenić rodziny, których najmłodsi członkowie podróżują jeszcze w fotelikach. Co więcej, kąt otwarcia tylnych drzwi wynosi aż 84 stopnie, co w porównaniu do standardowych 68-70 stopni daje sporą przewagę. I jeszcze zaleta oplowskiego systemu FlexDoors. Tylne drzwi można otwierać niezależnie od przednich, czego na przykład nie oferują nieliczni producenci, których modele również mają podobnie otwierane tylne drzwi.

To jednak nie koniec nowych funkcjonalnych rozwiązań, jakie znajdziemy we wnętrzu nowej Merivy. Udoskonalony został system FlexSpace, który pozwala jeszcze łatwiej składać czy przesuwać siedzenia tylnej kanapy. Rozmieszczeniu bagaży pomocny będzie system FlexRail, czy specjalny pojemnik, który będzie mógł być przesuwany po szynach, zaś jeśli będziemy chcieli przewieźć rower pomocny okaże się mechanizm FlexFix.

Zwiększone rozmiary zewnętrzne zapewnią ponadto większą przestrzeń w kabinie. Kierowca i przedni pasażer będą teraz siedzeń w fotelach podobnych do tych, jakie użyte zostały w Insgini i nowej Astrze, i będą przesuwane wzdłuż aż o 240 mm i do góry o 65 mm.

Jak na razie nie są znane jeszcze szczegóły dotyczące oferowanych w Merivie jednostek napędowych. Opel zdradził jedynie, iż dostępne silniki benzynowe i wysokoprężne dysponować będą mocą od 75 do 140 KM, w tym nie zabraknie najbardziej oszczędnych wersji ecoFlex. W zależności od wybranych silników, dostępne będą pięcio- i sześciobiegowe skrzynie manualne oraz sześciostopniowa przekładnia automatyczna.

Zaprojektowana w centrum stylistycznym Opla w Russelsheim nowa Meriva produkowana będzie w zakładach w Saragossie, zaś do sprzedaży trafi latem br.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel Meriva Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel Opel Meriva targi Genewa

Podobne wiadomości:

Opel Meriva 2010 – powrót kurołapek

auto motor i sport 0000-00-00

Opel Adam i odpadający dach

Opel Adam i odpadający dach

Aktualności 2017-07-27

Komentuj:

~papo 2010-01-07

A zaczelo sie od Insigni, chociaz juz poprzednia generacja byla calkiem ladna (Astra III, Zafira II)...

~alladyn 2010-01-05

i w końcu ładne robi auta Opel

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.