mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Oto nowy Seat Ibiza Cupra

Oto nowy Seat Ibiza Cupra

Wiemy już, jak prezentuje się najnowsze wcielenie Seata Ibizy Cupry. Hiszpański producent ujawnił właśnie pierwsze zdjęcia oraz opublikował szczegóły techniczne tego modelu. Już sam wygląd tego auta powoduje ciarki na plecach.

Oto nowy Seat Ibiza Cupra
Po raz pierwszy Seat Ibiza Cupra pojawił się na drogach w 1997 roku i od tego czasu wszystkie modele z przydomkiem Cupra (także Leon) cenione są za nieprzeciętne osiągi oraz właściwości jezdne. A sama nazwa Cupra to skrót od zwrotu Cup of Racing.

Najnowsza Ibiza Cupra jest wyposażona w podwójnie doładowany (turbosprężarka i kompresor) silnik 1.4 TSI o bezpośrednim wtrysku paliwa i mocy 180 KM, połączony z 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynia DSG (zmiana przełożeń możliwa za pomocą lewarka skrzyni biegów oraz łopatek zamontowanych przy kierownicy), elektroniczną blokadę mechanizmu różnicowego XDS (zmniejsza tendencję do podsterowności) i wydajny układ hamulcowy. Silnik o maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 250 Nm gwarantuje także nieprzeciętne doznania dźwiękowe płynące ze sportowego układu wydechowego.

Ibizę Cupra osadzono na 17-calowych felgach aluminiowych, a jej zawieszenie obniżono i dostosowano do maksymalnej zwrotności oraz precyzji prowadzenia. Dodatkowo, jako alternatywa dla standardowych hamulców, zapewniających już w swojej podstawowej formie wysoką efektywność, jest oferowany u kład hamulcowy AP Racing. System stabilizacji toru jazdy ESP i system ułatwiający ruszanie pod wzniesienie Hill Start jest z kolei częścią pakietu bezpieczeństwa standardowo montowanego w nowej Cuprze.

To jednak tylko część elementów stanowiących o wysokim zaawansowaniu technologicznym sportowego Seata. Ibiza Cupra to także bogate i innowacyjne wyposażenie. Jednym z przykładów jest opcjonalny Seat Portable System, łączący funkcje nawigacyjne z rozrywkowymi.

Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje tej wersji Ibizy zaledwie 6,9 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 228 km/h. Ibiza Cupra, jak zapewnia producent, jest mimo sportowych osiągów wyjątkowo wydajna, przy średnim zużyciu paliwa na poziomie zaledwie 5,9 litra na 100 km. Wprowadzenie modelu na rynek europejski planowane jest na koniec pierwszego kwartału 2013 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Seat Ibiza
Seat Ibiza
Cena podstawowa już od: 44 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat Ibiza Wszystko o Seat
Tematy w artykule: Seat Seat Ibiza Seat Ibiza Cupra

Podobne wiadomości:

Nowy Seat Ibiza nadchodzi

Nowy Seat Ibiza nadchodzi

Aktualności 2017-01-30

Cupra - nowa submarka Seata?

Cupra - nowa submarka Seata?

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

~zosia 2012-11-16

taki szybki, że nie ma szansy go zobaczyć ??

Pacio 2012-11-15

Szoda że nie widoczny na naszych drogach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.