mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Oto trzeci z trojaczków

Oto trzeci z trojaczków

Po trojaczkach z Kolina, czyli modelach Citroen C1, Peugeot 107 oraz Toyota Aygo, już wkrótce na rynku pojawi się kolejna trójka identycznych niemal maluchów. Po debiucie we Frankfurcie Volkswagena up, po premierze Skody Citigo, teraz przyszedł czas na pierwsze szczegóły nt. Seata Mii.

Oto trzeci z trojaczków

Seat Mii na pierwszym rynku, oczywiście w Hiszpanii, zadebiutuje jeszcze pod koniec tego roku. Na pozostałych będzie pojawiał się sukcesywnie w pierwszym kwartale 2012 roku. Na początku w ofercie znajdzie się wersja trzydrzwiowa, później dołączyć ma do niej również odmiana pięciodrzwiowa.

Pod względem technicznym Seat Mii nie będzie się niczym różnił od swoich odpowiedników z logo Volkswagena oraz Skody na masce. Jego długość wynosi 3.550 mm, przy 2.420-milimetrowym rozstawie osi. Za kabiną znajdzie się miejsce na niewielki przedział bagażowy, którego pojemność wynosi 251 litrów, a po złożeniu tylnej kanapy wzrośnie ona do 951 litrów.Nabywcy Seata będą mieli raczej prosty wybór, jeśli chodzi o dostępne jednostki napędowe. W ofercie znajdą się dwa litrowe trzycylindrowce o mocy 60 i 75 koni mechanicznych, które będą w stanie rozpędzić się do 160 i 171 km/h odpowiednio. Jako opcja pojawi się także zautomatyzowana przekładnia manualna. Niewielka masa (854 kg) oraz zastosowany m.in. system start&stop pozwolą w wersji Ecomotive uzyskać emisję CO2 na poziomie 97 g/km. Średnie spalanie najmniejszego Seata w gamie wynosić ma 4,5 bądź 4,7 l/100 km w zależności od silnika, dzięki czemu liczący 35 litrów bak paliwa nie będzie jakimś wielkim utrapieniem, który będzie wymuszał bardzo częste wizyty na stacji paliw. W późniejszym terminie do gamy silnikowej dołączyć ma jeszcze wersja napędzana gazem CNG.

Na wyposażeniu modelu Mii znajdziemy m.in. system City Safety Assist, który będzie ostrzegał o zbliżającym się niebezpieczeństwie, a w razie ryzyka wypadku zminimalizuje jego skutki, automatycznie uruchamiając hamowanie.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Seat Mii
Seat Mii
Cena podstawowa już od: 44 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat Mii Wszystko o Seat
Tematy w artykule: Seat Seat Mii

Podobne wiadomości:

Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata

Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata

Aktualności 2017-07-31

Niespodzianka Seata

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~dorciA 2011-10-03

"...a w razie ryzyka wypadku zminimalizuje jego skutki, automatycznie uruchamiając hamowanie. " czasami aby uniknąć wypadku,trzeba zamiast pedału hamulca nacisnąć gaz

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.