mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Oto zapowiedź nowego Civica

Oto zapowiedź nowego Civica

Na rozpoczętej właśnie wystawie w NAIAS Honda zaprezentowała koncepcyjne wersje nowej generacji Civica - w odmianie sedan oraz coupe, które jeszcze w tym roku trafią do sprzedaży.

Oto zapowiedź nowego Civica
Honda Civic, której obecna, ósma już generacja tylko w Stanach Zjednoczonych od momentu debiutu w 2005 roku sprzedała się w liczbie 1,5 mln egzemplarzy, jest niezwykle popularnym modelem na rynku amerykańskim. I nie świadczą o tym tylko wyniki sprzedaży, ale również liczne nagrody, z tytułem North American Car of the Year na czele.

Zaprezentowane w Detroit wersje Civica - Civic Si Coupe oraz Civic Sedan - będą oferowane na rynku amerykańskim. W przypadku sedana będzie on dostępny na nielicznych rynkach poza Ameryką, w tym w niektórych tylko krajach w Europie, a już wersja coupe będzie sprzedawana tylko na kontynencie amerykańskim. Europejczycy, na wersję, która trafi na Stary Kontynent, muszą jeszcze trochę poczekać, choć z pewnością wiele elementów będzie wspólnych.

Stylistycznie Civic nie zmienił się jakoś drastycznie. Wciąż auto ma dynamiczny charakter, nawet w wersji sedan, która z reguły jest wybierana przez bardziej spokojnych kierowców. Co ciekawe, obie zaprezentowane wersje różnią się wieloma szczegółami. Honda nie poszła na łatwiznę i nie stworzyła identycznych niemal aut, które różnią się tylko tylnią częścią. W wersji coupe pojawił się m.in. dyfuzor, tylny spojler, a końcówka układu wydechowego znalazła się pośrodku.

Amerykański Civic będzie oferowany z różnym typem napędu. Oczywiście będą dostępne warianty z silnikiem benzynowym (nowa generacja silników i-VTEC), będzie oferowana hybryda (nie trafi do Europy), sportowe wersje Civica Coupe a także, co będzie całkowitą nowością, pojawi się odmiana przystosowana do napędzania gazem CNG. Większość wersji nowego Civica będzie wyposażona w technologię Eco Assist, czyli zespół rozwiązań, które mają zapewnić dużo niższe zapotrzebowanie na paliwo.

Nowa Honda Civic ma być też autem bezpiecznym, tak skonstruowanym, by bez problemów otrzymać pięć gwiazdek w testach zderzeniowych NCAP czy amerykańskiej instytucji IIHS. Poza zaawansowaną technicznie strukturą nadwozia, pojawi się szereg najnowocześniejszych rozwiązań i systemów, w tym m.in. oferowany w standardzie we wszystkich wersjach system VSA (odpowiednik Hondy systemu ESP).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Civic
Honda Civic
Cena podstawowa już od: 69 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Civic no.9 – jest szkic

auto motor i sport 0000-00-00

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Technika 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.