mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Outlander oraz "i" nowymi Mitsubishi

Outlander oraz "i" nowymi Mitsubishi

Dzisiaj koncern Mitsubishi Motors Corp. ogłosił nazwy oraz pierwsze szczegóły dwóch swoich najnowszych modeli, które pojawią się w sprzedaży na przełomie roku.

Outlander oraz

Pierwszym z nich ma być nowy SUV o znanej już nazwie Outlander. Na japońskim rynku model ten wejdzie do sprzedaży już na jesieni. Drugą premierą będzie malutkie auto o nietypowej nazwie i, które zadebiutuje na początku przyszłego roku.

Nowy Outlander będzie kolejną generacją auta z segmentu SUV, który oprócz wielu użytkowych cech będzie również miał sportowe geny. Zaczerpnięte zostały one bowiem z wielu sportowych aren, głównie z Rajdu Dakar oraz ze startów na rajdowych mistrzostwach świata różnych modeli japońskiej marki.

Nazwa Outlander będzie teraz zestandaryzowana na wszystkich rynkach, gdzie auto będzie oferowane. Do nowości należy zaliczyć 2,4-litrowy silnik z aluminiowym blokiem oraz całkowicie nową i bardziej bezpieczną płytę podłogową, na której powstaną wkrótce i inne modele z segmentu C. Wiele rozwiązań, w tym zawieszenie, zostało zaczerpnięte z modelu Lancer Evo.

Z jednej strony nazwa małego, miejskiego modelu "i" ma wyrażać samego właściciela (ang. I - ja). Z drugiej literka i ma być skrótem od słowa innovation (innowacja). Model i ma wprowadzić Mitsubishi na niespotykane dotąd w tej klasie poziomy bezpieczeństwa, prowadzenia czy stabilności podczas jazdy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Wygląda na to, że afera Dieselgate nie zaszkodziła Volkswagenowi. Niemiecki koncern zajął pierwsze miejsce pod względem globalnej sprzedaży samochodów w 2016 roku, wyprzedzając największego konkurenta - Toyotę.
Odgadnij model Odgadnij model