mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Outlander oraz "i" nowymi Mitsubishi

Outlander oraz "i" nowymi Mitsubishi

Dzisiaj koncern Mitsubishi Motors Corp. ogłosił nazwy oraz pierwsze szczegóły dwóch swoich najnowszych modeli, które pojawią się w sprzedaży na przełomie roku.

Outlander oraz

Pierwszym z nich ma być nowy SUV o znanej już nazwie Outlander. Na japońskim rynku model ten wejdzie do sprzedaży już na jesieni. Drugą premierą będzie malutkie auto o nietypowej nazwie i, które zadebiutuje na początku przyszłego roku.

Nowy Outlander będzie kolejną generacją auta z segmentu SUV, który oprócz wielu użytkowych cech będzie również miał sportowe geny. Zaczerpnięte zostały one bowiem z wielu sportowych aren, głównie z Rajdu Dakar oraz ze startów na rajdowych mistrzostwach świata różnych modeli japońskiej marki.

Nazwa Outlander będzie teraz zestandaryzowana na wszystkich rynkach, gdzie auto będzie oferowane. Do nowości należy zaliczyć 2,4-litrowy silnik z aluminiowym blokiem oraz całkowicie nową i bardziej bezpieczną płytę podłogową, na której powstaną wkrótce i inne modele z segmentu C. Wiele rozwiązań, w tym zawieszenie, zostało zaczerpnięte z modelu Lancer Evo.

Z jednej strony nazwa małego, miejskiego modelu "i" ma wyrażać samego właściciela (ang. I - ja). Z drugiej literka i ma być skrótem od słowa innovation (innowacja). Model i ma wprowadzić Mitsubishi na niespotykane dotąd w tej klasie poziomy bezpieczeństwa, prowadzenia czy stabilności podczas jazdy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.