mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > PSA odmładza "maluchy"

PSA odmładza "maluchy"

Koncern PSA Peugeot Citroen postanowił odświeżyć gamę swoich najmniejszych modeli. Francuskie bliźniaki ze słynnych "Trojaczków z Kolina" (Citroen C1, Peugeot 107 i Toyota Aygo) wyróżniają się teraz bardziej charyzmatycznymi przednimi zderzakami i grillem.

PSA odmładza
I to w zasadzie wszystkie zmiany od strony wizualnej jakie udało się nanieść francuskiemu koncernowi. Zarówno linia boczna jak i tylna klapa z charakterystyczną uchylaną tylną szybą pozostały bez zmian. Teraz zarówno C1 i 107 z nowymi detalami różnią się nieco bardziej od siebie - 107 ma chromowaną listwę biegnącą przez środek wlotu powietrza, zaś C1 otrzymał bardziej owalny kształt grilla - ale jak zapewnia PSA oba auta mają być nieco lepiej wyposażone.


O wszystkich danych związanych z wyposażeniem dowiemy się na przełomie listopada, kiedy PSA rozpocznie sprzedaż w Europie obu aut. Wiadomym jest natomiast, że nie planowana jest żadna reforma w gamie silników obu modeli.
Czy podobne zmiany w wyglądzie zewnętrznym otrzyma także Toyota Aygo, tego nie wiadomo. Nieoficjalnie mówi się, że fabryka w Kolinie produkuje elementy dla wszystkich trzech "maluchów" jednak póki co Toyota nie zaprezentowała żadnych oficjalnych zdjęć i komunikatów mających potwierdzić tą informację. Nie wykluczone, że Japończycy nie zdecydują się na lifting Aygo ponieważ już niebawem uruchomią sprzedaż nowego małego auta o nazwie iQ, które po premierze na rodzimym rynku ma w późniejszym czasie trafić także na rynek Starego Kontynentu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Citroen C1
Citroen C1
Cena podstawowa już od: 36 650 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Toyota Aygo
Toyota Aygo
Cena podstawowa już od: 40 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Tematy w artykule: PSA C1 Aygo 107

Podobne wiadomości:

Milion aut z Kolina

auto motor i sport 0000-00-00

PSA przejmie Opla? Wielkie zamieszanie

PSA przejmie Opla? Wielkie zamieszanie

Aktualności 2017-02-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.