Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Panda 4x4

Panda 4x4

W zeszłym tygodnia we włoskiej Toskanii Fiat przeprowadził prasową premierę Pandy typu offroad z napędem na cztery koła.

Panda 4x4

Choć mogłoby to wydawać się mało prawdopodobne, ale ten mały samochód, który dobrze spisuje się w miejskim ruchu, również poprawnie prezentuje się w terenie. Spośród różnych wartości dotyczących kątów natarcia, zejścia, najbardziej miarodajna wydaje się możliwość pokonania przez Pandę 4x4 wzniesienia o nachyleniu ponad 50 procent.

W pierwszej fazie sprzedaży Panda 4x4 dostępna będzie z benzynowym silnikiem 1,2 o mocy 60 KM , później dołączy do niego wysokoprężny Multijet 1,3 o mocy 70 KM. Dostępne będą dwie wersje, Panda 4x4 i Panda 4x4 Climbing, dwa pakiety wyposażenia wnętrza oraz 11 kolorów nadwozia. Wymiary wersji Climbing wynoszą dł. 3574 mm, szer. 1605 mm i wys. 1632 mm (Panda 4x4 3538/1578/1590), minimalny prześwit zwiększony został do 165 mm (160). Wnętrze Pandy jest dosyć przestronne, do wyboru są dwie kolorystyki tapicerki: szaro-czerwona i szaro-żółta. Mocna strona Pandy - duży bagażnik - zostanie zachowany, w zależności od położenia tylnego oparcia pojemność zwiększa się z 200 do 855 litrów.

Oba dostępne silniki spełniać będą normę emisji spalin Euro 4. Silnik benzynowy 1,2 o mocy 60 KM i maksymalnym momencie obrotowym 102 Nm przy 2.500 obr/min pozwala nowej wersji Pandy przyspieszyć do 100 km/h w 20 sek. i uzyskać maksymalną prędkość 145 km/h. Silnik Multijet 1,3 jest już drugą generacją tego typu silniku wysokoprężnego, osiąga moc 70 KM i maksymalny moment obrotowy 145 Nm przy 1.500 obr/min. Lepsze są także wartości przyspieszenia (w 16 sek. do setki) i maksymalnej prędkości (155 km/h).

W ramach wyposażenia standardowego Pandy znajduje m.in. ABS/EDB z systemem kontroli momentu obrotowego przekazywanego na koła (MSR). Zwiększone bezpieczeństwo to zasługa m.in. dużych tarczy hamulcowych (średnica 240 mm i 257 mm z silnikiem Multijet).

Z pewnością Panda 4x4 będzie cieszyć się sporym zainteresowaniem podczas wystawy w Paryżu, gdzie po raz pierwszy zostanie zaprezentowana szerszej publiczności. Czy przełoży się to na doskonały wynik sprzedaży, jak w przypadku "normalnej" wersji? Przekonamy się już o tym już wkrótce, do sprzedaży we Włoszech nowa wersja Pandy trafi już pod koniec września, zaś na większości pozostałych europejskich rynków pojawi się w październiku. Wstępnie cena za Pandę 4x4 ustalona została w wysokości 47 tys. zł, a wersja Climbing około 50 tys. zł.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jakie samochody kupują Polacy?
Jakie samochody kupują Polacy?
Najnowsze wyniki badania „AUTOwybory Polaków” nie pozostawiają złudzeń. Ponad trzy czwarte Polaków kupuje samochody z rynku wtórnego. I nie zanosi się na to, żeby w najbliższym czasie cokolwiek zmieniło się w tym temacie.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj