mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Paryskie nowości Hondy

Paryskie nowości Hondy

Opisywane już w naszym serwisie nowe generacje Hondy Insight oraz Jazz nie będą jedynymi nowościami na stoisku Hondy podczas paryskiej wystawy. Japoński koncern pokaże ponadto model Civic Hybrid po liftingu, koncepcyjny CR-Z Hybrid Sports oraz napędzany ogniwami paliwowymi FCX Clarity.

Paryskie nowości Hondy
Bez wątpienia największe znaczenie pod względem sprzedażowym dla Hondy będzie mieć nowa generacja małego Jazza (czytaj więcej), która musi sprostać bardzo poważnej konkurencji w segmencie B. Jednak i pozostałe modele wydają się nie mniej ważne, choćby z tego względu, iż symbolizują zaangażowanie firmy w kwestię redukcji zanieczyszczeń i pokazują drogę, którą w niedalekiej przyszłości najprawdopodobniej pójdzie Honda.

A ta najbliższa przyszłość to niewątpliwie napęd hybrydowy. W Paryżu Honda pokaże koncepcyjną jeszcze wersję drugiej generacji swojej pierwszej hybrydy Insight (czytaj więcej), Civic Hybrid po liftingu oraz CR-Z Hybrid Sports.

Wprowadzenie nowych pojazdów hybrydowych nie oznacza, że doceniany Civic Hybrid został zepchnięty na margines. Wręcz przeciwnie, 4-drzwiowy sedan doczekał się liftingu nadwozia, który ma za zadanie pomóc mu przekraczać kolejne pułapy sprzedaży na rynkach całej Europy. Zmiany objęły przód nadwozia, gdzie umieszczono nowe reflektory i bardziej agresywną osłonę chłodnicy oraz tył, który otrzymał nowe lampy. Zastosowano także nowy wzór obręczy aluminiowych. Zmiany te zostaną również wprowadzone w 4-drzwiowej wersji Hondy Civic napędzanej konwencjonalnym silnikiem benzynowym o pojemności 1.8-litra, oferowanej na niektórych rynkach europejskich, w tym i w Polsce.

Model CR-Z to niewielki, sportowy samochód koncepcyjny, prezentujący kierunek rozwoju małych, benzynowo-elektrycznych pojazdów hybrydowych, które trafią do większego grona odbiorców. Hybrydowy model coupe zbudowany w oparciu o koncept CR-Z dołączy do gamy pojazdów Hondy w niedalekiej przyszłości, promując samochody o niskiej emisji CO2. Sportowy model typu 2+2 posiada przedzieloną spojlerem tylną szybę, która stała się znakiem rozpoznawczym m.in. modeli CR-X oraz najnowszych 3- i 5-drzwiowych wersji Hondy Civic.

Francuski salon będzie również gościł produkcyjną wersję modelu napędzanego ogniwami paliwowymi FCX Clarity, który na początku sierpnia tego roku został dostarczony pierwszemu klientowi w Stanach Zjednoczonych. Jedną z głównych zalet tego pojazdu to emitowanie z rury wydechowej jedynie pary wodnej. Produkcja FCX Clarity rozpoczęła się w lipcu tego roku w Japonii, a pierwsi japońscy klienci otrzymają swoje samochody na zasadach leasingu pod koniec roku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda

Podobne wiadomości:

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Technika 2017-08-16

Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem

Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

~??? 2008-09-12

tu nie chodzi głownie o mase a o koszty produkcji poniewaz zestawienie dwoch tak drogich w produkcji silnikow i laczenie ich w jednym samochodzie byloby kompletnie nieoplacalne dla kazdej firmy dlatego silniki hybrydowe kojarzone sa z tanszym w produkcji silnikiem benzynowym

~aaa 2008-09-10

Euro Accord Hybrid w dieslu i mają sukces w Europie. Skoro w stanach jest Hybrid w ichniejszym benzynowym Accordzie, co za problem w zestawieniu do z dieslem w wersji europejskiej? Wiem, że może być problem z masą, ale Hodna nie z takimi rzeczami sobie radziła.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.