mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Peugeot 5008 nadjeżdża

Peugeot 5008 nadjeżdża

Na wrześniowej wystawie we Frankfurcie Peugeot zaprezentuje swój kolejny, czterocyfrowy model. Peugeot 5008 to rodzinny minivan, który w sprzedaży na rynku europejskim pojawi się jeszcze jesienią tego roku.

Peugeot 5008 nadjeżdża
Peugeot 5008 uzupełni ofertę francuskiej marki w segmencie dużych aut o charakterze rodzinnym. Auto będzie oferowane w konfiguracji pięcio- oraz siedmiomiejscowej.

Stylistycznie 5008 stwarza wrażenie niezwykle dynamicznego auta, o mocno pochylonych i opływowych kształtach. Uwagę zwraca również duża przeszklona powierzchnia otaczająca aut, dzięki czemu wnętrze jest niezwykle jasne potęgując dodatkowo poczucie wyjątkowej przestronności. Wnętrze jest nie tylko przestronne, ale i pozwala na sporą aranżację.

Trzy fotele drugiego rzędu o jednakowej szerokości dysponują dwiema możliwościami pochylenia oparcia i mogą się przesuwać oddzielnie na długości 130 mm. Pozwala to zwiększyć pojemność bagażnika lub zostawić jeszcze trochę miejsca osobom siedzącym w ostatnim rzędzie. Fotele mogą też być oddzielnie składane w podłodze, aby stworzyć płaską powierzchnię na poziomie progu załadunkowego. Ponieważ fotel pasażera z przodu może być złożony, istnieje możliwość załadowania przedmiotów długich, do 2,76 m. Bagażnik, nie dość że ustawny, to pomieści w zależności od ustawienia foteli od 579 do 678 litrów. Kiedy wykorzystana jest przestrzeń "po dach", pojemność ta dochodzi do 1.247 l i może osiągnąć 2.506 l, gdy złoży się drugi rząd.

Wśród rozwiązań zwiększających poziom bezpieczeństwa pojawił się m.in. wyświetlacz Head Up, dzięki któremu wszystkie niezbędne dane są pokazywane przed oczami kierowcy i nie musi on odwracać wzroku od drogi. Alert Bezpiecznej Odległości jest technologią, która pomaga kierowcy w zachowaniu bezpiecznych odległości, pokazując w sekundach czas dzielący pojazd od pojazdu poprzedzającego. Snow Motion to inteligentny system antypoślizgowy, który posiada funkcję umożliwiającą skuteczne ruszanie z miejsca i dalszą jazdę na oblodzonych lub zaśnieżonych drogach. Poza tym w wyposażeniu 5008 znajdują się system ESP, 6 poduszek powietrznych, w tym kurtyna rozciągająca się na 3 rzędy siedzeń, czujnik zapięcia pasów na wszystkich siedzeniach oraz czujnik ciśnienia w oponach. Dla ułatwienia codziennej jazdy auto będzie oferowane ponadto z czujnikami parkowania oraz systemem pomiaru dostępnego miejsca do parkowania.

W momencie wprowadzenia Peugeota 5008 na rynek będzie on dostępny z sześcioma różnymi jednostkami napędowymi. Podstawowy silnik benzynowy 1.6 rozwija moc 120 KM i zużywa średnio 7,3 l/100 km, mocniejsza jednostka o tej samej pojemności dysponuje 156 koniami, ale spala średnio mniej o 0,2 l/100 km.

Ponadto w ofercie znajdą się również jednostki wysokoprężne. Dwie wersje 1,6-litrowego silnika o mocy 110 KM oraz dwie dwulitrowe jednostki o mocy 150 i 163 KM. Średnie zużycie paliwa oscyluje w tych jednostkach od 5,2 do 6,8 l/100 km.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Peugeot 5008
Peugeot 5008
Cena podstawowa już od: 99 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.

Podobne wiadomości:

Pickup od grupy PSA

Pickup od grupy PSA

Aktualności 2016-05-02

TT po francusku?

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.