mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Peugeot 5008 nadjeżdża

Peugeot 5008 nadjeżdża

Na wrześniowej wystawie we Frankfurcie Peugeot zaprezentuje swój kolejny, czterocyfrowy model. Peugeot 5008 to rodzinny minivan, który w sprzedaży na rynku europejskim pojawi się jeszcze jesienią tego roku.

Peugeot 5008 nadjeżdża
Peugeot 5008 uzupełni ofertę francuskiej marki w segmencie dużych aut o charakterze rodzinnym. Auto będzie oferowane w konfiguracji pięcio- oraz siedmiomiejscowej.

Stylistycznie 5008 stwarza wrażenie niezwykle dynamicznego auta, o mocno pochylonych i opływowych kształtach. Uwagę zwraca również duża przeszklona powierzchnia otaczająca aut, dzięki czemu wnętrze jest niezwykle jasne potęgując dodatkowo poczucie wyjątkowej przestronności. Wnętrze jest nie tylko przestronne, ale i pozwala na sporą aranżację.

Trzy fotele drugiego rzędu o jednakowej szerokości dysponują dwiema możliwościami pochylenia oparcia i mogą się przesuwać oddzielnie na długości 130 mm. Pozwala to zwiększyć pojemność bagażnika lub zostawić jeszcze trochę miejsca osobom siedzącym w ostatnim rzędzie. Fotele mogą też być oddzielnie składane w podłodze, aby stworzyć płaską powierzchnię na poziomie progu załadunkowego. Ponieważ fotel pasażera z przodu może być złożony, istnieje możliwość załadowania przedmiotów długich, do 2,76 m. Bagażnik, nie dość że ustawny, to pomieści w zależności od ustawienia foteli od 579 do 678 litrów. Kiedy wykorzystana jest przestrzeń "po dach", pojemność ta dochodzi do 1.247 l i może osiągnąć 2.506 l, gdy złoży się drugi rząd.

Wśród rozwiązań zwiększających poziom bezpieczeństwa pojawił się m.in. wyświetlacz Head Up, dzięki któremu wszystkie niezbędne dane są pokazywane przed oczami kierowcy i nie musi on odwracać wzroku od drogi. Alert Bezpiecznej Odległości jest technologią, która pomaga kierowcy w zachowaniu bezpiecznych odległości, pokazując w sekundach czas dzielący pojazd od pojazdu poprzedzającego. Snow Motion to inteligentny system antypoślizgowy, który posiada funkcję umożliwiającą skuteczne ruszanie z miejsca i dalszą jazdę na oblodzonych lub zaśnieżonych drogach. Poza tym w wyposażeniu 5008 znajdują się system ESP, 6 poduszek powietrznych, w tym kurtyna rozciągająca się na 3 rzędy siedzeń, czujnik zapięcia pasów na wszystkich siedzeniach oraz czujnik ciśnienia w oponach. Dla ułatwienia codziennej jazdy auto będzie oferowane ponadto z czujnikami parkowania oraz systemem pomiaru dostępnego miejsca do parkowania.

W momencie wprowadzenia Peugeota 5008 na rynek będzie on dostępny z sześcioma różnymi jednostkami napędowymi. Podstawowy silnik benzynowy 1.6 rozwija moc 120 KM i zużywa średnio 7,3 l/100 km, mocniejsza jednostka o tej samej pojemności dysponuje 156 koniami, ale spala średnio mniej o 0,2 l/100 km.

Ponadto w ofercie znajdą się również jednostki wysokoprężne. Dwie wersje 1,6-litrowego silnika o mocy 110 KM oraz dwie dwulitrowe jednostki o mocy 150 i 163 KM. Średnie zużycie paliwa oscyluje w tych jednostkach od 5,2 do 6,8 l/100 km.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Peugeot 5008
Peugeot 5008
Cena podstawowa już od: 99 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.

Podobne wiadomości:

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Aktualności 2017-03-06

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Aktualności 2016-12-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.