mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Peugeot RCZ w pełnej krasie

Peugeot RCZ w pełnej krasie

Choć już w lipcu Peugeot zdradził pierwsze informacje na temat swojego nowego coupe, to jednak do dziś nie wiedzieliśmy, jak dokładnie będzie on wyglądać. Peugeot RCZ oficjalnie zaprezentowany zostanie już we wrześniu na wystawie we Frankfurcie.

Peugeot RCZ w pełnej krasie
Peugeot RCZ to małe sportowe cuope z układem siedzeń 2+2. Po raz pierwszy o tym aucie było głośno przed dwoma laty. Wówczas jeszcze jako prototypowy 308 RCZ został pokazany na wystawie we Frankfurcie. Patrząc dziś na zdjęcia produkcyjnej już wersji modelu RCZ można się cieszyć, że francuscy projektanci nie zmienili zanadto bryły tego auta. Do sprzedaży Peugeot RCZ trafi wiosną przyszłego roku.

Choć RCZ został zbudowany w oparciu o płytę podłogową "308-ki", to nie sposób nie odnieść wrażenia, że mamy do czynienia ze sporo mniejszym autem. To niewątpliwie "zasługa" dość krótkiego i mocno wygiętego dachu. Pozostała też charakterystyczna "pofalowana" tylna szyba.

W porównaniu do modelu 308, zawieszenie RCZ obniżono o 20 mm, zaś środek ciężkości o 40 mm. RCZ jest także szerszy o 30 mm, rozstaw przednich kół zwiększył się o 54 mm, zaś tylnych o 72 mm. To wszystko ma sprawić, że właściwości jezdne Peugeota RCZ mają być na zdecydowanie wyższym poziomie.

W przyszłym roku gama silnikowa RCZ obejmować będzie trzy pozycje. Najmocniejszym silnikiem (dostępnym jednak od lata) będzie 200-konna jednostka THP o pojemności 1,6 litra i maksymalnym momencie obrotowym 255 Nm. Do setki najmocniejszy Peugeot RCZ rozpędzać się będzie w 7,6 sekundy, zadowalając się przy tym średnio tylko 7,1 l/100 km.

Podstawowa jednostka, również o tej samej pojemności, dysponować będzie mocą 156 KM i maksymalnym momentem 240 Nm, przy spalaniu na poziomie 6,9 l/100 km. W stawce nie zabraknie także jednostki wysokoprężnej. Dwulitrowy silnik HDi z filtrem cząstek stałych będzie mieć moc 163 KM i maksymalny moment obrotowy na poziomie 340 Nm. Przy czym zadowoli się niskim zużyciem paliwa, które w cyklu mieszanym ma wynosić 5,4 l/100 km.

Wnętrze Peugeota RCZ bazuje na tym, co znamy z modelu 308, jednak w tym przypadku pojawiło się sporo rozwiązań, które mają podkreślić bardziej sportowy charakter auta. Nieco nowych, lepszych jakościowo materiałów, a także mających raczej ozdobny charakter elementów wykończenia.

Podobne wiadomości:

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Aktualności 2016-10-11

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Aktualności 2017-03-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.