mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Pickup i sportowe coupe Mitsubishi

Pickup i sportowe coupe Mitsubishi

Na styczniowych targach motoryzacyjnych NAIAS w Detroit, które potrwają od 9 do 23 stycznia, Mitsubishi zaprezentuje dwie nowości: pickupa Raider oraz sportowe coupe Eclipse.

Pickup i sportowe coupe Mitsubishi

Oba premierowe modele, zarówno ich nadwozie, jak i wnętrze, zostały zaprojektowane w centrum stylistycznym Mitsubishi Motors Cypress w Kalifornii.

Mitsubishi Raider bazować będzie na koncepcyjnym modelu Sport Truck Concept, który pokazany został na tegorocznej wystawie w Detroit. Napędzany będzie silnikiem 3,7 V6 lub 4,7 V8, a do przeniesienia napędu na dwa lub cztery koła posłuży 6-biegowa skrzynia manualna lub 4-biegowa automatyczna. Auto oferowane będzie z przedłużoną kabiną z dodatkowymi drzwiami z tyłu lub z podwójną kabiną (double cab).

Raider, który powstawać będzie w zakładach DaimlerChrysler w Warren, na amerykański rynek trafi na jesieni przyszłego roku.

Najnowsze Eclipse jest już czwartą generacją tego modelu. Mocne i dynamiczne nadwozie napędzane będzie czterocylindrową jednostką o pojemności 2,4 litra lub 3,8-litrową jednostką V6. Mniejszy silnik oferowany będzie z pięciobiegową manualną skrzynią biegów, a mocniejsza jednostka z automatyczną, 5-stopniową przekładnią ze sportowym trybem lub 6-biegową skrzynią manualną. Wygląd zewnętrzny nawiązuje do DNA sportowych modeli Mitsubishi. Produkcja Eclipse będzie miała miejsce w fabryce Mitsubishi w Normal, a na rynku model ten zadebiutuje już latem przyszłego roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic