mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Pickup i sportowe coupe Mitsubishi

Pickup i sportowe coupe Mitsubishi

Na styczniowych targach motoryzacyjnych NAIAS w Detroit, które potrwają od 9 do 23 stycznia, Mitsubishi zaprezentuje dwie nowości: pickupa Raider oraz sportowe coupe Eclipse.

Pickup i sportowe coupe Mitsubishi

Oba premierowe modele, zarówno ich nadwozie, jak i wnętrze, zostały zaprojektowane w centrum stylistycznym Mitsubishi Motors Cypress w Kalifornii.

Mitsubishi Raider bazować będzie na koncepcyjnym modelu Sport Truck Concept, który pokazany został na tegorocznej wystawie w Detroit. Napędzany będzie silnikiem 3,7 V6 lub 4,7 V8, a do przeniesienia napędu na dwa lub cztery koła posłuży 6-biegowa skrzynia manualna lub 4-biegowa automatyczna. Auto oferowane będzie z przedłużoną kabiną z dodatkowymi drzwiami z tyłu lub z podwójną kabiną (double cab).

Raider, który powstawać będzie w zakładach DaimlerChrysler w Warren, na amerykański rynek trafi na jesieni przyszłego roku.

Najnowsze Eclipse jest już czwartą generacją tego modelu. Mocne i dynamiczne nadwozie napędzane będzie czterocylindrową jednostką o pojemności 2,4 litra lub 3,8-litrową jednostką V6. Mniejszy silnik oferowany będzie z pięciobiegową manualną skrzynią biegów, a mocniejsza jednostka z automatyczną, 5-stopniową przekładnią ze sportowym trybem lub 6-biegową skrzynią manualną. Wygląd zewnętrzny nawiązuje do DNA sportowych modeli Mitsubishi. Produkcja Eclipse będzie miała miejsce w fabryce Mitsubishi w Normal, a na rynku model ten zadebiutuje już latem przyszłego roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?