mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Pierwsza odsłona Peugeota 407

Pierwsza odsłona Peugeota 407

Dzisiaj przedstawiony został najnowszy model francuskiej firmy Peugeot. Model 407, który ma zastąpić 406, trafi do sprzedaży w przyszłym roku.

Pierwsza odsłona Peugeota 407

W momencie wprowadzenia na rynek Peugeot 407 dostępny będzie z sześcioma różnymi jednostkami napędowymi, czterema benzynowymi oraz dwoma dieslami. Benzynowe silniki to trzy czterocylindrowe jednostki o pojemności 1,8 l i mocy 117 KM, 2,0 l 136 KM, 2,2 l 160 KM oraz 6-cylindrowy silnik o pojemności 3,0 l i mocy 211 KM. Oba silniki wysokoprężne HDi są typu common rail drugiej generacji i mają odpowiednio 1,6 i 2,0 l oraz 110 i 136 KM. w przyszłości Peugeot zamierza wprowadzić również najmocniejszy silnik HDi o pojemności 2,7 litra.

Wśród bogatego wyposażenia, jakie kierowca znajdzie w standardzie oraz w opcji, na uwagę zasługuje wyposażenie zwiększające bezpieczeństwo pasażerów. Wymienić tu należy aż dziewięć poduszek powietrznych, dwie przednie, cztery boczne, dwie kurtyny powietrzne oraz jedna chroniąca kolana kierowcy przed zderzeniem z kolumną kierownicy. Wszystkie siedzenia mogą mieć pasy bezpieczeństwa z napinaczami i ogranicznikami siły napięcia, również na wszystkich siedzeniach pasażerów mogą być umieszczane foteliki dziecięce z mocowaniami typu isofix.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech