mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Pierwsze Infiniti w Europie?

Pierwsze Infiniti w Europie?

Jeszcze nie tak dawno informacja ta mało by obchodziła nas, Europejczyków. Jednak po deklaracji władz koncernu Nissan, do którego należy marka Infiniti, o wejściu na rynek europejski może się okazać, iż niedługo auto to pojawi się i na naszych drogach.

Pierwsze Infiniti w Europie?

Niedługo, czyli mniej więcej za rok, bo wówczas to na pierwszych europejskich rynkach rozpocznie się sprzedaż czterech modeli tej marki z segmentu premium, w tym także najnowszego modelu EX35. Po raz pierwszy Infiniti zaprezentuje swoje modele europejskiej klienteli na przyszłorocznej wystawie w Genewie. Potencjalny konkurent dla np. BMW X3 wcześniej, bo już pod koniec tego roku, zadebiutuje na rynku amerykańskim.

Infiniti EX35 jest crossoverem łączącym w sobie cechy luksusowego coupe i sportowego auta z napędem na cztery koła. Jego wymiary (4.631 mm długości, 1.803 mm szerokości i 1.589 mm wysokości) sprawiają, że raczej ciężko zaliczyć go do popularnych ostatnio SUV-ów. Dynamiczna sylwetka i obniżony środek ciężkości zapewnią za to dużo lepsze właściwości jezdne.

Pod maską Infiniti EX35 pracować będzie 3,5-litrowy silnik V6 o mocy 290 koni mechanicznych, który współpracować będzie z pięciostopniową automatyczną przekładnią. Tak uzbrojone Infiniti przyspieszy do setki w ok. 7,5 sekundy i rozpędzi się maksymalnie do 240 km/h.

W wyposażeniu EX35 (na rynku amerykańskim) znajdziemy m.in. system Advanced View Monitor, który za pomocą czterech małych kamer znacznie ułatwi nam parkowanie, a także system ostrzegający przed niezamierzonym przekroczeniem linii na drodze.

Wraz z Infiniti EX35, w przyszłym roku na rynek europejski trafią dwa modele z serii G - sedan G35 oraz coupe G37, a także następca obecnego modelu FX (w przyszłym roku planowana jest jego premiera). Natomiast reszta modeli z gamy Infiniti, w tym seria M i pozostałe z serii EX i FX, powinny zawitać na Stary Kontynent nie wcześniej niż w przyszłej dekadzie.

Czytaj także:
Salony Infiniti niczym hotele (2007-08-13)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Infiniti EX Wszystko o Infiniti
Tematy w artykule: Infiniti EX37 Infiniti EX

Podobne wiadomości:

Okno na świat

auto motor i sport 0000-00-00

Każdy van ma być funkcjonalny. To jednak nie wystarcza siedmioosobowemu Citroënowi C4 Picasso - on jest jeszcze wyzywająco oryginalny i bogato obdarzony, wszak imię mistrza zobowiązuje.

Infiniti QX30 - nowy silnik, bogatsze wyposażenie

Infiniti QX30 - nowy silnik, bogatsze...

Aktualności 2017-02-02

Komentuj:

~IFK 2009-02-26

Zapraszamy do INFINITI KLUB POLSKA wszystkich entuzjastów i posiadaczy aut tej marki. Zapraszamy do odwiedzania forum oraz brania czynnego udziału w dyskusjach. http://www.infiniti-klub.pl http://forum.infiniti-klub.pl ZAPRASZAMY

~liberał 2007-08-20

No jak w USA po dzisiejszym kursie dolara 2.84 zł zapłacimy za najdroższą wersję Infiniti FX45 AWD ze wszystkimi opcjami - 165 000 zł to w socjalistyczno-zbiurokratyzowanej-fanatycznej-skorumpowanej Polsce zapłacimy - 330 000 zł . Dziękuję postoję .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?