mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Pierwsze Infiniti w Europie?

Pierwsze Infiniti w Europie?

Jeszcze nie tak dawno informacja ta mało by obchodziła nas, Europejczyków. Jednak po deklaracji władz koncernu Nissan, do którego należy marka Infiniti, o wejściu na rynek europejski może się okazać, iż niedługo auto to pojawi się i na naszych drogach.

Pierwsze Infiniti w Europie?

Niedługo, czyli mniej więcej za rok, bo wówczas to na pierwszych europejskich rynkach rozpocznie się sprzedaż czterech modeli tej marki z segmentu premium, w tym także najnowszego modelu EX35. Po raz pierwszy Infiniti zaprezentuje swoje modele europejskiej klienteli na przyszłorocznej wystawie w Genewie. Potencjalny konkurent dla np. BMW X3 wcześniej, bo już pod koniec tego roku, zadebiutuje na rynku amerykańskim.

Infiniti EX35 jest crossoverem łączącym w sobie cechy luksusowego coupe i sportowego auta z napędem na cztery koła. Jego wymiary (4.631 mm długości, 1.803 mm szerokości i 1.589 mm wysokości) sprawiają, że raczej ciężko zaliczyć go do popularnych ostatnio SUV-ów. Dynamiczna sylwetka i obniżony środek ciężkości zapewnią za to dużo lepsze właściwości jezdne.

Pod maską Infiniti EX35 pracować będzie 3,5-litrowy silnik V6 o mocy 290 koni mechanicznych, który współpracować będzie z pięciostopniową automatyczną przekładnią. Tak uzbrojone Infiniti przyspieszy do setki w ok. 7,5 sekundy i rozpędzi się maksymalnie do 240 km/h.

W wyposażeniu EX35 (na rynku amerykańskim) znajdziemy m.in. system Advanced View Monitor, który za pomocą czterech małych kamer znacznie ułatwi nam parkowanie, a także system ostrzegający przed niezamierzonym przekroczeniem linii na drodze.

Wraz z Infiniti EX35, w przyszłym roku na rynek europejski trafią dwa modele z serii G - sedan G35 oraz coupe G37, a także następca obecnego modelu FX (w przyszłym roku planowana jest jego premiera). Natomiast reszta modeli z gamy Infiniti, w tym seria M i pozostałe z serii EX i FX, powinny zawitać na Stary Kontynent nie wcześniej niż w przyszłej dekadzie.

Czytaj także:
Salony Infiniti niczym hotele (2007-08-13)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Infiniti EX Wszystko o Infiniti
Tematy w artykule: Infiniti EX37 Infiniti EX

Podobne wiadomości:

Infiniti QX30 - nowy silnik, bogatsze wyposażenie

Infiniti QX30 - nowy silnik, bogatsze...

Aktualności 2017-02-02

Infiniti QX50 Concept - nadchodzi nowy SUV

Infiniti QX50 Concept - nadchodzi nowy SUV

Aktualności 2017-01-04

Komentuj:

~IFK 2009-02-26

Zapraszamy do INFINITI KLUB POLSKA wszystkich entuzjastów i posiadaczy aut tej marki. Zapraszamy do odwiedzania forum oraz brania czynnego udziału w dyskusjach. http://www.infiniti-klub.pl http://forum.infiniti-klub.pl ZAPRASZAMY

~liberał 2007-08-20

No jak w USA po dzisiejszym kursie dolara 2.84 zł zapłacimy za najdroższą wersję Infiniti FX45 AWD ze wszystkimi opcjami - 165 000 zł to w socjalistyczno-zbiurokratyzowanej-fanatycznej-skorumpowanej Polsce zapłacimy - 330 000 zł . Dziękuję postoję .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Oficjalna prezentacja nowego Porsche Cayenne odbędzie się już 29 sierpnia, ale na kilka dni przed premierą wyciekły zdjęcia prezentujące nadwozie i wnętrze nowego SUV-a.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic