mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Pierwsze fakty o nowym GT

Pierwsze fakty o nowym GT

Debiutujący na zbliżających się targach motoryzacyjnych w Genewie nowy Opel GT w sprzedaży pojawi się dopiero w przyszłym roku. Wielu z pewnością będzie na niego niecierpliwie czekać.

Pierwsze fakty o nowym GT

Design nowego modelu zainspirowany został koncepcyjnym pojazdem VX Lightning, który został stworzony w 2003 roku przez centrum projektowe GM w Birmingham na stulecie marki Vauxhall. Jego produkcja odbywać się będzie w amerykańskiej fabryce w Wilmington w stanie Delaware, wspólnie z bliźniaczymi modelami Pontiac Solstice oraz Saturn Sky. Poniewać aż dwie trzecie wyprodukowanych Opli GT trafiło do Stanów Zjednoczonych, również i teraz będzie to główny rynek dla nowego roadstera Opla. Jego sprzedaż w USA rozpocznie się wiosną 2007 roku, do Europy dotrze on wczesnym latem.

Bardzo dobre właściwości jezdne są m.in. zasługą umieszczonego z przodu silnika i tylnemu napędowi, które wspólnie zapewniają doskonałe rozłożenie masy. Czterocylindrowa benzynowa jednostka Ecotec z wtryskiem bezpośrednim o pojemności dwóch litrów dysponuje mocą 260 KM. Pozwala to na uzyskanie maksymalnej prędkości 230 km/h i przyspieszenie do 100 km/h w niecałe 6 sekund.

Innym atrakcyjnym elementem jest składany dach z materiału. Okazji jazdy pod gołym niebem nie mogli bowiem doświadczyć kierowcy oryginalnego GT. Dach całkowicie chowa się pod pokrywą, podkreślającą sportową sylwetkę GT z krótkimi zwisami i szeroko rozstawionymi 18-calowymi kołami.

Czytaj także:
Wielki powrót Opla GT (2006-01-18)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel GT Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel Opel GT

Podobne wiadomości:

Opel Crossland X – znamy polskie ceny

Opel Crossland X – znamy polskie ceny

Aktualności 2017-03-20

Nowy Opel Insignia - znamy polskie ceny i wyposażenie

Nowy Opel Insignia - znamy polskie ceny i...

Aktualności 2017-02-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie
„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie
W Konstantynowie Łódzkim powołano do życia stowarzyszenie „Tak dla S14”, którego zadaniem będzie wspieranie inwestycji w ramach drogi ekspresowej, która będzie tzw. zachodnią obwodnicą Łodzi.