mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Pierwsze gwiazdy targów IAA 2011

Pierwsze gwiazdy targów IAA 2011

Choć międzynarodowe targi IAA we Frankfurcie nad Menem odbędą się dopiero w przyszłym roku, my postanowiliśmy już pogrzebać w portfolio producentów, by sprawdzić, co takiego szykują swoim klientom w Europie na kolejne lata.

Pierwsze gwiazdy targów IAA 2011
W 2010 roku z pewnością czeka nas jeszcze kilka interesujących premier. Jednak tak naprawdę to przyszłoroczne targi w Genewie i właśnie we Frankfrucie, będą rozdawać karty przy motoryzacyjnym stoliku. Wróćmy jednak do premier, których już na obecną chwilę jest naprawdę spora ilość.

Ton w klasie dla "niezwykłych" śmiertelników będzie z pewnością nadawać odwieczny reprezentant samochodów super-sportowych. Chodzi oczywiście o Lamborghini. Włoska marka z Sant' Agata szykuje na targi IAA 2011 następcę legendarnego już Murcielago. Lamborghini firmuje swój nowy produkt nazwą Jota. Poza porywającym designem, jedna z podstawowych informacji to oczywiście moc. Lamborghini Jota będzie uskrzydlona 700 końmi mechanicznymi.

To jednak nie jedyna nowość w nadchodzącym sezonie w tej klasie aut. Porsche szykuje dla swoich wielbicieli nową generację 911-tki. Model z serii 991 wizualnie będzie różnił się wręcz marginalnie od obecnie dostępnej generacji. Urośnie nieco rozstaw osi, a z wnętrza zniknie standardowy gryf hamulca ręcznego.

Sporo ciekawych projektów pojawi się w szeroko dostępnej grupie samochodów. Oprócz nowej generacji BMW Serii 1, do europejskich salonów wtoczą się także nowy Opel Zafira i Mercedes Klasy B. Ten ostatni przejdzie porządną metamorfozę. Auto będzie zauważalnie niższe w porównaniu z aktualną serią W245 i zdecydowanie bardziej będzie orientować się w kierunku Volkswagena Golfa. Podobno w wyposażeniu opcjonalnym Mercedes będzie chciał wyposażać Klasę B w napęd 4x4. Z Ingolstadt z kolei przybędzie odmłodzone Audi A4 i wiele na to wskazuje, że ujrzymy nowy wariant Audi A6.

Rok 2011 to także czas w historii dla kolejnej rewolucji francuskiej. Zupełnie nowe Renault Espace, zliftingowana Laguna, Citroen DS5 - zapowiedziany już jako spadkobierca rozwiązań stylistycznych konceptu GQ -, a także Peugeot 508. To jedne z głównych premier znad Sekwany.

Z Wielkiej Brytanii nadjedzie z kolei długo oczekiwany Land Rover LRX. To jednocześnie najmniejszy SUV w całej historii brytyjskiej marki.

Podobne wiadomości:

Fiat Punto – szkic kolejnej generacji

auto motor i sport 0000-00-00

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Aktualności 2017-12-01

Komentuj:

~harpun 2010-06-06

a kiedy nowy Ford Focus ? .......jesień 2010?

~Tedi 2010-06-05

Toyota pokarze nowego YARISA 3 hybrid 2.5 l/100km !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.