mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Pierwsze gwiazdy targów IAA 2011

Pierwsze gwiazdy targów IAA 2011

Choć międzynarodowe targi IAA we Frankfurcie nad Menem odbędą się dopiero w przyszłym roku, my postanowiliśmy już pogrzebać w portfolio producentów, by sprawdzić, co takiego szykują swoim klientom w Europie na kolejne lata.

Pierwsze gwiazdy targów IAA 2011
W 2010 roku z pewnością czeka nas jeszcze kilka interesujących premier. Jednak tak naprawdę to przyszłoroczne targi w Genewie i właśnie we Frankfrucie, będą rozdawać karty przy motoryzacyjnym stoliku. Wróćmy jednak do premier, których już na obecną chwilę jest naprawdę spora ilość.

Ton w klasie dla "niezwykłych" śmiertelników będzie z pewnością nadawać odwieczny reprezentant samochodów super-sportowych. Chodzi oczywiście o Lamborghini. Włoska marka z Sant' Agata szykuje na targi IAA 2011 następcę legendarnego już Murcielago. Lamborghini firmuje swój nowy produkt nazwą Jota. Poza porywającym designem, jedna z podstawowych informacji to oczywiście moc. Lamborghini Jota będzie uskrzydlona 700 końmi mechanicznymi.

To jednak nie jedyna nowość w nadchodzącym sezonie w tej klasie aut. Porsche szykuje dla swoich wielbicieli nową generację 911-tki. Model z serii 991 wizualnie będzie różnił się wręcz marginalnie od obecnie dostępnej generacji. Urośnie nieco rozstaw osi, a z wnętrza zniknie standardowy gryf hamulca ręcznego.

Sporo ciekawych projektów pojawi się w szeroko dostępnej grupie samochodów. Oprócz nowej generacji BMW Serii 1, do europejskich salonów wtoczą się także nowy Opel Zafira i Mercedes Klasy B. Ten ostatni przejdzie porządną metamorfozę. Auto będzie zauważalnie niższe w porównaniu z aktualną serią W245 i zdecydowanie bardziej będzie orientować się w kierunku Volkswagena Golfa. Podobno w wyposażeniu opcjonalnym Mercedes będzie chciał wyposażać Klasę B w napęd 4x4. Z Ingolstadt z kolei przybędzie odmłodzone Audi A4 i wiele na to wskazuje, że ujrzymy nowy wariant Audi A6.

Rok 2011 to także czas w historii dla kolejnej rewolucji francuskiej. Zupełnie nowe Renault Espace, zliftingowana Laguna, Citroen DS5 - zapowiedziany już jako spadkobierca rozwiązań stylistycznych konceptu GQ -, a także Peugeot 508. To jedne z głównych premier znad Sekwany.

Z Wielkiej Brytanii nadjedzie z kolei długo oczekiwany Land Rover LRX. To jednocześnie najmniejszy SUV w całej historii brytyjskiej marki.

Podobne wiadomości:

Hybrydowa Panamera S

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Premiery 2018-01-15

Komentuj:

~harpun 2010-06-06

a kiedy nowy Ford Focus ? .......jesień 2010?

~Tedi 2010-06-05

Toyota pokarze nowego YARISA 3 hybrid 2.5 l/100km !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.