mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Pierwsze prawdziwe zdjęcia trójkołowca

Pierwsze prawdziwe zdjęcia trójkołowca

Morgan już długi czas temu pokazał nam pierwsze animacje swojego nowego pojazdu trójkołowego, który będzie raczej ciekawostką niż hitem sprzedaży.

Pierwsze prawdziwe zdjęcia trójkołowca
Morgan 3 Wheeler to remake klasycznego modelu, który był produkowany od 1909 do 1953 roku. Nowe 'auto" dostało silnik V2 z motocykla od firmy o nazwie, nieprzywołującej kompletnie żadnych skojarzeń, S&S. Motor produkuje 115 koni mechanicznych i połączony jest z pięciobiegową manualną skrzynią biegów Mazdy z biegiem wstecznym, który nie jest tak oczywisty, gdy chodzi o trójkołowce. Morgan twierdził wcześniej, że włoży do swojego pojazdu 100 konny silnik od Harleya Davidsona, jednak najwyraźniej plany firmy zmieniły się w trakcie prowadzenia prac.

Brytyjski producent stwierdził, że design 3 Wheelera wygląda tak a nie inaczej, ponieważ projektanci chcieli nadać mu kształt samolotu wojskowego z okresu II Wojny Światowej - stąd pojawiła się charakterystyczna grafika na profilu trójkołowca. Morgan potwierdził, że klienci będą mieli możliwość wyboru z wielu rodzajów grafik, w których skład będą wchodzić loga US i British Air Force, wyścigowe numery i paski, nos rekina, flagi narodowe oraz charakterystyczne "skrzydła" Morgana. Wiele elementów, w tym cały silnik i rury wydechowe, jest polerowanych, aby nadać "autu" jeszcze bardziej oldtimerowy wygląd.

Wewnątrz styl samolotów IIWŚ jest kontynuowany poprzez kokpit wykończony skórą oraz instrumenty na wzór tych z wojennych myśliwców.

Morgan 3 Wheeler będzie miał swoją premierę w przyszłym tygodniu na targach samochodowych w Genewie, a sprzedaż rozpocznie się zaraz po zakończeniu wystawy. Podstawową ceną będzie 25 tysięcy funtów (ok. 116 tys. zł).

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Aktualności 2017-02-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.