Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Pierwsze prawdziwe zdjęcia trójkołowca

Pierwsze prawdziwe zdjęcia trójkołowca

Morgan już długi czas temu pokazał nam pierwsze animacje swojego nowego pojazdu trójkołowego, który będzie raczej ciekawostką niż hitem sprzedaży.

Pierwsze prawdziwe zdjęcia trójkołowca
Morgan 3 Wheeler to remake klasycznego modelu, który był produkowany od 1909 do 1953 roku. Nowe 'auto" dostało silnik V2 z motocykla od firmy o nazwie, nieprzywołującej kompletnie żadnych skojarzeń, S&S. Motor produkuje 115 koni mechanicznych i połączony jest z pięciobiegową manualną skrzynią biegów Mazdy z biegiem wstecznym, który nie jest tak oczywisty, gdy chodzi o trójkołowce. Morgan twierdził wcześniej, że włoży do swojego pojazdu 100 konny silnik od Harleya Davidsona, jednak najwyraźniej plany firmy zmieniły się w trakcie prowadzenia prac.

Brytyjski producent stwierdził, że design 3 Wheelera wygląda tak a nie inaczej, ponieważ projektanci chcieli nadać mu kształt samolotu wojskowego z okresu II Wojny Światowej - stąd pojawiła się charakterystyczna grafika na profilu trójkołowca. Morgan potwierdził, że klienci będą mieli możliwość wyboru z wielu rodzajów grafik, w których skład będą wchodzić loga US i British Air Force, wyścigowe numery i paski, nos rekina, flagi narodowe oraz charakterystyczne "skrzydła" Morgana. Wiele elementów, w tym cały silnik i rury wydechowe, jest polerowanych, aby nadać "autu" jeszcze bardziej oldtimerowy wygląd.

Wewnątrz styl samolotów IIWŚ jest kontynuowany poprzez kokpit wykończony skórą oraz instrumenty na wzór tych z wojennych myśliwców.

Morgan 3 Wheeler będzie miał swoją premierę w przyszłym tygodniu na targach samochodowych w Genewie, a sprzedaż rozpocznie się zaraz po zakończeniu wystawy. Podstawową ceną będzie 25 tysięcy funtów (ok. 116 tys. zł).

Podobne wiadomości:

Genewa 2016 ruszyła na dobre!

Genewa 2016 ruszyła na dobre!

Aktualności 2016-03-01

Nowa generacja Renault Scenic w Genewie

Nowa generacja Renault Scenic w Genewie

Aktualności 2016-02-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Fabia od Carlex Design
Skoda Fabia od Carlex Design
Polska firma Carlex Design znów zaskakuje i tym razem przedstawia swoją wizję wnętrza Skody Fabii. Naszym zdanie wygląda "szałowo", sprawdź sam!