mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Pierwsze szkice nowego Rio

Pierwsze szkice nowego Rio

Choć targi motoryzacyjne w Detroit w pełni, my już mamy pierwsze informacje na temat nowości, jakie pojawią się na marcowej wystawie w Genewie. Na liście światowych premier będzie można znaleźć m.in. nową generację Kii Rio. A na razie prezentujemy pierwsze szkice tego auta.

Pierwsze szkice nowego Rio
Tak jak w przypadku wszystkich ostatnich nowości Kii, także design nowego Rio będzie odważny i będzie nawiązywał do stylistycznego języka koreańskiej marki. Nowy model będzie dłuższy, niższy i szerszy niż obecnie oferowany. Jak zapowiada Kia, grupa docelowa nabywców obejmuje "osoby otwarte na świat i cieszące się życiem w wieku 25-49 lat".
 
Określany jako "sportowy i stylowy" przez Petera Schreyera, szefa ds. projektowania Kia, nowy zawodnik segmentu B odznacza się wyraźnie klinową sylwetką i wznoszącymi się od kół przednich do tyłu przetłoczeniami burt nadwozia, które tworzą wrażenie dynamiki, choćby nawet pojazd stał zaparkowany. Wnętrze nowego Rio ma być na poziomie, jaki oferują pojazdy z wyższej kategorii cenowej.

Światowa premiera Kia Rio nowej generacji odbędzie się 1 marca 2011 roku podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Wówczas też poznamy więcej szczegółów na temat auta. Nie ma jeszcze decyzji, czy i kiedy samochód oferowany będzie na rynku polskim.

Ze sprzedażą ponad 205.000 pojazdów, obecnie oferowana Kia Rio była trzecim co do popularności w roku 2010 samochodem koreańskiej marki na świecie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Kia Rio
Kia Rio
Cena podstawowa już od: 47 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia Rio Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia Kia Rio targi Genewa

Podobne wiadomości:

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Aktualności 2017-07-26

Kia Rio – szkice już są

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?