mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Pierwsze zdjęcia Chevroleta Cruze

Pierwsze zdjęcia Chevroleta Cruze

Wprawdzie światowa premiera zupełnie nowego kompaktowego sedana będzie miała miejsce w październiku na wystawie w Paryżu, to jednak General Motors zdradził już pierwsze fakty nt. swojego nowego modelu.

Pierwsze zdjęcia Chevroleta Cruze

Jak pokazują pierwsze ujawnione zdjęcia, Chevrolet Cruze należy do grona czterodrzwiowych coupe i dodatkowo może się pochwalić dość odważną i dynamiczną sylwetką. Nieco nawet sportowego charakteru nadają autu ostro pochylona przednia szyba, łukowato biegnąca linia dachu do nachylonych tylnych słupków oraz krótki tylny zwis.

W stosunku do większości rywali, Cruze będzie szerszy i dłuższy, będzie też odznaczać się większym rozstawem osi. Do wyróżniających elementów można zaliczyć także wklęsłe płaszczyzny, dwuczęściową osłonę chłodnicy oraz koła nieznacznie wysunięte poza linię karoserii. Wewnątrz Cruze'a zastosowano tzw. "twin cockpit", po raz pierwszy wprowadzony w Corvette.

W czasie premiery na rynku europejskim Chevrolet Cruze będzie dostępny z 16-zaworowymi silnikami benzynowymi 1.6 l o mocy 112 KM oraz 1.8 l o mocy 140 KM z systemem zmiennych faz rozrządu (VVT) zarówno dla zaworów wlotowych, jak i wylotowych, zapewniając większą moc oraz lepszą ekonomię zużycia paliwa, a także niższą emisję spalin. Nowy dwulitrowy turbodiesel o mocy 150 KM i momencie obrotowym 320 Nm, zapewnia sporą dawkę mocy przy większej oszczędności paliwa.


Jednostki te będą współpracować z pięciobiegową manualną skrzynią biegów lub sześciobiegową przekładnią automatyczną, po raz pierwszy zastosowaną w kompaktowym Chevrolecie.

W sprzedaży na Starym Kontynencie Cruze pojawić się powinien w marcu przyszłego roku. Następnie, stopniowo wprowadzany będzie i na innych rynkach, z silnikami dostosowanymi do wymagań poszczególnych regionów.


Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic