mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Pierwsze zdjęcia wnętrza nowego Volvo XC90

Pierwsze zdjęcia wnętrza nowego Volvo XC90

Dziś Volvo sprawia nam ogromną niespodziankę i prezentuje po raz pierwszy oficjalne zdjęcia wnętrza nowej generacji modelu XC90. Czy wszystko wygląda ładnie? Słowo "ładnie" jest tutaj zbyt małe.

Pierwsze zdjęcia wnętrza nowego Volvo XC90
Pierwsze co najbardziej rzuca się w oczy to duży ekran na konsoli centralnej, który umieszczony pionowo przypomina tablet. Całość projektu kokpitu przypomina to co zobaczyliśmy w pokazanym na genewskich targach studyjnym  Volvo Concept Estate.

W porównaniu jednak do modelu koncepcyjnego seryjne wnętrze XC90 ma większe wyloty nawiewów klimatyzacji. Na szczęście nie popsuło to świetnej koncepcji z auta pokazanego w Genewie. Dzięki zastosowaniu dużego ekranu projektanci mogli postawić na minimalizm. Pod ekranem znajdziemy kilka przycisków odpowiedzialnych za sterowani podstawowymi funkcjami systemu.Kierownica w aucie jest praktycznie identyczna z tą pokazaną w Concepte Estate. Zegar? Te tradycyjne odchodzą już do lamusa, wszystko prezentowane jest na wyświetlaczu. Znak czasów. Na tunelu środkowym przyrządy zostały przesunięte w stronę kierowcy (w Volvo Concept Estate były na środku). Wśród nich znajdziemy zmieniony kształt lewarka pokryty szkłem przez firmę Orrefors, przycisk startujący silnik oraz pokrętło zmiany ustawień trybu silnika i zapewne zawieszenia. Volvo chwali się również, na nowo zaprojektowanymi fotelami.Volvo nowe XC90 obiecuje pokazać światu w sierpniu. Samochód swój debiut będzie miał na targach w Paryżu, a produkcja w fabryce Torsland w Göteborgu wystartuje na początku przyszłego roku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Paryż Volvo XC 90 targi w Paryżu

Podobne wiadomości:

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Aktualności 2017-06-11

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.