mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Pierwszy Seat 4x4!

Pierwszy Seat 4x4!

Wczoraj w Genewie producent samochodów marki Seat zaprezentował prototyp o nazwie Altea Freetrack, który będzie bazą dla stworzenia pierwszego samochodu sportowo-rekreacyjnego spod hiszpańskiej bandery.

Pierwszy Seat 4x4!

Nowy koncept został zaprojektowany przez inżynierów z Centrum Technologicznego hiszpańskiej marki umiejscowionego w Martorell. Seat Altea Freetrack charakteryzuje się agresywnym wyglądem, który połączono z praktycznym i podróżnym nadwoziem, w którym nie zabrakło mocno dynamicznych linii znanych z Seata. Dzięki wyglądowi oraz materiałom których użyto do produkcji auta, będzie on w stanie zapewnić swoim pasażerom podróż pierwszej klasy.

Auto jest wyższe od standardowego modelu Altea XL o 18 centymetrów. Dzięki podniesieniu kabiny nadwozia, auto otrzymało mocno terenowe specyfikacje. Odzwierciedla się to w wysokich wartościach kąta natarcia, zejścia oraz prześwitu. Te elementy połączone z napędem na cztery koła robią z prototypu Altei samochód niemalże off-roadowy. Dodatkową zaletą modelu będzie jego jednostka napędowa. Producent zapowiada, że zamontuje w nim 240 konny silnik TFSI o pojemności dwóch litrów, pochodzący z Leona Cupra. Będzie on połączony z sześciostopniową skrzynią biegów. Tak więc jak widać, producent starał się znaleźć kompromis pomiędzy sportem, a rekreacją. I prawdopodobnie wyszedł z tego ciekawy mix. Sportowego smaczku mają dodać także cztery kubełkowe fotele dla pasażerów.

W kwestii przestrzenności bagażnika nie wiadomo jeszcze zbyt wiele, ale po gabarytach samochodu można się spodziewać dużej ilości miejsca na przeróżne mniej i więcej potrzebne elementy. Na tylnej klapie bagażnika, na wzór samochodów terenowych umieszczono koło zapasowe, pod plastikową obudową z chromowanym logo "4x4".

Podsumowując krótko, Seat Altea Freetrack jest samochodem przeznaczonym dla wszystkich osób, które poszukują rozwiązania umożliwiającego eksplorowanie trudnych zakątków z nastawieniem na off-road, lecz nie chcą tracić dynamiki na twardej nawierzchni.

Genewa 2007 - zobacz serwis specjalny w mojeauto.pl

Czytaj także:

Seat Altea XL: Rozmiar ma znaczenie (2007-02-22)

Miss Polonia w Altei (2006-11-10)

Tango Seata (2006-10-11)


Podobne wiadomości:

Seat Arona - miejski crossover z Hiszpanii

Seat Arona - miejski crossover z Hiszpanii

Aktualności 2017-06-28

Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata

Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

~siwy 2007-09-06

leon ma paskudny nos. mowi ze to strupek.

~Pablo 2007-03-21

Najbardziej mi szkoda Toledo dlaczego go zrobili na obraz Altei i jeszcze ten tył jak w Vel-Satisie. Poprzednik był dużo ładniejszy.

~honker 2007-03-14

ja dalej lubie seata:D zobacz na nową bmke 5 (syf). ALE LEON I-ka TS miodzio:D

~zmac 2007-03-08

Był wcześniej Leon MK1 z napędem 4X4, a tak poza tym tył ma bardzo podobny do Audi Q7.

~Zyga 2007-03-08

Z tego co pamiętam to Altea Freetrack nie jest pierwszym seatem 4x4. Ta firma produkowała juz wcześniej Leona (pierwsza wersja) ze sprzęgłem wiskotycznym również oznaczonego 4x4. Pozdrawiam

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie koncepcji programowej dla kolejnego fragmentu autostrady A2. Dzięki temu powstanie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu.