mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Pierwszy czterodrzwiowy Wrangler

Pierwszy czterodrzwiowy Wrangler

Po debiutującym w styczniu na targach w Detroit nowym Wranglerze, w Nowym Jorku zaprezentowany został Jeep Wrangler Unlimited - pierwsza czterodrzwiowa wersja tego legendarnego już niemalże modelu.

Pierwszy czterodrzwiowy Wrangler

Jeep Wrangler Unlimited posiada wszystkie charakterystyczne elementy, typowe dla tego modelu. Klasyczne, okrągłe reflektory, siedmioczęściowa krata chłodnicy, trapezoidalne nadkola, składana przednia szyba, pałąk kapotażowy oraz zdejmowane drzwi i dach (soft lub hard). Nowością jest przede wszystkim dodatkowa para drzwi, węższych znacznie od przedniej, ale zapewniająca swobodny dostęp trzem osobom do tylnego rzędu siedzeń.

Zobacz więcej zdjęć modelu Jeep Wrangler Unlimited

Aby to osiągnąć, powiększono w stosunku do wersji dwudrzwiowej rozstaw osi o 52,3 cm, który wynosi 2.946 mm. Poza większą przestrzenią na nogi oraz ramiona, zwiększona została także i to aż trzykrotnie przestrzeń bagażowa.

Nieznacznie wzbogacono także wyposażenie nowej wersji Wranglera, przede wszystkim o kwestie związane z bezpieczeństwem. Całkowicie lub częściowo odłączany ESP, asystent hamowania, wielostopnowe przednie oraz boczne poduszki powietrzne mają zapewnić bezpieczną jazdę dłuższym Wranglerem. Do wyboru będzie także "miękki" lub "twardy" dach, oczywiście z możliwością jego całego lub częściowego demontażu.

Oferowany z napędem na jedną lub obie osie czterodrzwiowy Wrangler ma tylko nieznacznie ustępować swojemu krótszemu bratowi pod względem właściwości terenowych. Podstawowe charakterystyki - kąt natarcia 44,4 st., kąt rampowy 20,8 st. oraz kąt zejścia 40,5 st. pozwalają mieć nadzieję, iż w trudnym terenie Wrangler Unlimited będzie zachowywać się równie dobrze.

Zobacz więcej o modelu Jeep Wrangler

Pod maską znajdzie się ta sama jednostka, co w debiutującym w styczniu Wranglerze 2007. 3,8-litrowy, sześciocylindrowy silnik benzynowy osiąga moc 205 KM, zaś jego maksymany moment obrotowy wynosi 325 Nm. Jednostka ta może współpracować z sześciobiegową skrzynią manualną lub czterostopniową automatyczną przekładnią. Na 2007 rok planowane jest wprowadzenie w Europie wersji z silnikiem wysokoprężnym.

Czytaj także:
Niekonserwatywny Patriota (2006-04-10)

Jeep Wrangler 2007 (2006-01-17)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jeep Wrangler
Jeep Wrangler
Cena podstawowa już od: 156 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-3dr.

Podobne wiadomości:

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

Aktualności 2017-07-18

Jeep Wrangler zadebiutował w Los Angeles

Jeep Wrangler zadebiutował w Los Angeles

Aktualności 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.