mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Pierwszy nowy MG od 15 lat

Pierwszy nowy MG od 15 lat

MG Rover ogłasza, że będzie budował zupełnie nowy model w swojej starej fabryce w Longbridge.

Pierwszy nowy MG od 15 lat

Będzie to auto w wersji czterodrzwiowego sedana lub pięciodrzwiowego hatchbacka, coś pomiędzy Skodą Octavią a Fordem Mondeo. Fabryka początkowo rozpocznie produkcję MG6, bo tak się będzie bóstwo zwało, z zestawów importowanych z Chin, bo MG Rover do Chińczyków przecież należy. W 2011 roku auto już w całości będzie robione w Wielkiej Brytanii.

Shanghai Automotive kupiło prawa do własności intelektualnej marki po jej upadku w 2005 roku. W 2007 roku natomiast firma Nanjing Automobile wykupiła większość sprzętu produkcyjnego. Dzisiaj oba przedsiębiorstwa działają pod wspólną nazwą SAIC.

Plany sprzedażowe samochodów marki były dość optymistyczne, jednak życie nieco zrewidowało marzenia - planowano sprzedać 50 tysięcy samochodów rocznie, lecz faktycznie liczba poszła w... setki, nie tysiące.

Nowe przedsięwzięcie jest kluczowym dla konsorcjum. Chińskie samochody za nic nie chcą się zadomowić na rynkach europejskim i amerykańskim, w zasadzie może to i dobrze. Teraz jednak Chińczycy mają mocną broń w rękach, która może przynieść im duże zyski.

Tematy w artykule: MG Rover Nanjing Automobile MG

Podobne wiadomości:

Euro NCAP: Chińskie auta coraz bezpieczniejsze

Euro NCAP: Chińskie auta coraz...

Aktualności 2011-11-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.