mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Pierwszy nowy MG od 15 lat

Pierwszy nowy MG od 15 lat

MG Rover ogłasza, że będzie budował zupełnie nowy model w swojej starej fabryce w Longbridge.

Pierwszy nowy MG od 15 lat

Będzie to auto w wersji czterodrzwiowego sedana lub pięciodrzwiowego hatchbacka, coś pomiędzy Skodą Octavią a Fordem Mondeo. Fabryka początkowo rozpocznie produkcję MG6, bo tak się będzie bóstwo zwało, z zestawów importowanych z Chin, bo MG Rover do Chińczyków przecież należy. W 2011 roku auto już w całości będzie robione w Wielkiej Brytanii.

Shanghai Automotive kupiło prawa do własności intelektualnej marki po jej upadku w 2005 roku. W 2007 roku natomiast firma Nanjing Automobile wykupiła większość sprzętu produkcyjnego. Dzisiaj oba przedsiębiorstwa działają pod wspólną nazwą SAIC.

Plany sprzedażowe samochodów marki były dość optymistyczne, jednak życie nieco zrewidowało marzenia - planowano sprzedać 50 tysięcy samochodów rocznie, lecz faktycznie liczba poszła w... setki, nie tysiące.

Nowe przedsięwzięcie jest kluczowym dla konsorcjum. Chińskie samochody za nic nie chcą się zadomowić na rynkach europejskim i amerykańskim, w zasadzie może to i dobrze. Teraz jednak Chińczycy mają mocną broń w rękach, która może przynieść im duże zyski.

Tematy w artykule: MG Rover Nanjing Automobile MG

Podobne wiadomości:

MG podobne do Renault zadebiutuje w Szanghaju

MG podobne do Renault zadebiutuje w Szanghaju

Aktualności 2013-04-15

MG wypuści na rynek ciekawego roadstera

MG wypuści na rynek ciekawego roadstera

Aktualności 2012-07-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic