Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Początek sprzedaży Klasy CLS

Początek sprzedaży Klasy CLS

Rusza sprzedaż dwóch modeli nowej Klasy CLS Mercedes-Benz: CLS 350 wyposażony w nowy, mocny silnik V6 kosztuje 304.300 zł, model CLS 500 z silnikiem V8 producent samochodów ze Stuttgartu oferuje za cenę 369.100 zł.

Początek sprzedaży Klasy CLS

Nowatorskie są również zastosowane rozwiązania techniczne. Oprócz adaptacyjnych poduszek powietrznych przednich, bocznych i nadokiennych, w nowym Mercedesie coupé dostępne są, w opcji, również systemy wspomagające, takie jak KEYLESS-GO, LINGUATRONIC, Comand APS, bi-ksenonowe reflektory z aktywnym układem oświetlenia w postaci świateł skrętnych i dynamiczne, wielokonturowe siedzenia. W modelu CLS 500, komfort na poziomie Klasy S zapewniają między innymi seryjnie montowane zawieszenie pneumatyczne AIRMATIC DC oraz czterostrefowa klimatyzacja THERMOTRONIC.

Dzięki jedynej w swoim rodzaju syntezie coupé i limuzyny, nowa Klasa CLS oferuje znacznie więcej niż inne coupé. Mercedes-Benz potwierdza tym samym swą rolę marki wyznaczającej trendy dla nowych rozwiązań w przemyśle motoryzacyjnym. Wyszukana stylistyka coupé i wyznaczająca kierunki rozwoju technologia przemawiają przede wszystkim do tych kierowców, dla których auto i jazda są prawdziwą pasją.

Czterodrzwiowa koncepcja coupé umożliwia wygodne wsiadanie i wysiadanie również pasażerom jadącym z tyłu. Siedzą oni na komfortowych pojedynczych fotelach i mogą cieszyć się dużą swobodą ruchów. Odległość między przednimi i tylnymi fotelami wynosi 829 mm, znacznie więcej niż w porównywalnych limuzynach. Podobnie jest w przypadku szerokości wnętrza na wysokości ramion i łokci (1422 i 1464 mm). Fotele dla kierowcy i pasażera o nowej konstrukcji są elektrycznie sterowane; mogą być wyposażone, na życzenie, w aktywną wentylację, w opcji dostępne są również dynamiczne fotele wielokonturowe.

Pojemność bagażnika sięgająca 505 litrów (metoda mierzenia VDA) sprawia, że nowa Klasa CLS przewyższa inne coupé i niektóre limuzyny.

Oba dostępne w Klasie CLK silniki wyróżniają się niepowtarzalną charakterystyką pracy w zakresie mocy i momentu obrotowego, zapewniając dynamiczną, sprawiającą przyjemność jazdę. CLS 350 oferowany jest z nowym silnikiem V6 o mocy 272 KM rozwijającym maksymalny moment obrotowy równy 350 Nm już od 2.400 obrotów na minutę.

Pracujący doskonale w każdym zakresie prędkości obrotowej silnik V8 pracuje harmonijnie z nową, siedmiobiegową, automatyczną skrzynią biegów 7G-TRONIC, należącą do seryjnego wyposażenia Klasy CLS. Jest to pierwsza na świecie tego typu przekładnia zastosowana w samochodzie osobowym. Poprawia ona znacznie przyspieszenie i przyczynia się do optymalnego zużycia paliwa w CLS 350.

Dzięki swemu 5,0-litrowemu silnikowi V8, nowy CLS 500 pod względem mocy odpowiada rasowym samochodom sportowym, oferując jednocześnie komfort typowy dla wyższej klasy limuzyn z silnikiem ośmiocylindrowym. Jednostka napędowa posiada moc 306 KM i maksymalny moment obrotowy wynoszący 460 Nm, zapewniającym duże przyspieszenia na każdym biegu. W znacznym stopniu do tych osiągów przyczynia się również montowana seryjnie siedmiobiegowa, automatyczna skrzynia biegów.

Od wiosny 2005 roku w sprzedaży pojawi się również model AMG Klasy CLS z silnikiem o mocy 476 KM. To coupé o dużej mocy z 5,5-litrowym doładowywanym silnikiem V8, posiada między innymi seryjnie montowane sportowe fotele AMG z tapicerką skórzaną Nappa, bi-ksenonowe reflektory z aktywnym układem oświetlenia w postaci świateł skrętnych i pięciobiegową, automatyczną skrzynią biegów z funkcją SPEEDSHIFT. Cenę modelu CLS 55 AMG poznamy w przyszłym roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj