mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Pokaźne stoisko Fiata w Paryżu

Pokaźne stoisko Fiata w Paryżu

Fiat, podobnie jak cała grupa turyńskiego koncernu do Paryża wybiera się z pokaźną flotą swoich modeli. Największe nowości w samym Fiacie to seria aut oznaczonych ekologicznym pakietem PUR-O2 oraz limitowana seria modelu "500 by DIESEL".

Pokaźne stoisko Fiata w Paryżu
Fiat 500 sprawia, że ciągle się o nim mówi, potwierdzając, że jest prawdziwą ikoną Made in Italy. Tym razem efekt ten uzyskuje dzięki nowej “500 by DIESEL”, oryginalnej wersji, będącej owocem współpracy pomiędzy Fiatem a znaną firmą odzieżową należącą do Renzo Rosso. Produkowana w edycji limitowanej (10.000 sztuk w ciągu dwóch lat) i wprowadzona na rynek 22 września ma połączyć w sobie dwa światy pozornie od siebie oddalone: świat mody i świat samochodowy.


Specjalna “500 by DIESEL”, powstała na bazie wersji Sport i wyróżnia się kilkoma elementami estetycznymi, począwszy od szczególnego koloru nadwozia “zielonego DIESEL”, który przypomina barwę osobistego helikoptera Renzo Rosso (dostępne są także inne dwa kolory: czarny i brązowy DIESEL). Ponadto, na zewnątrz, rzucają się w oczy obręcze kół ze stopu 16" z logo firmy odzieżowej, zaciski hamulców pomalowane na żółto (opcja tylko w wersji 1.4 100 KM), listwy boczne z napisem DIESEL i specjalna pokrywa lusterek wstecznych.

Tę sama silną personalizację znajdujemy wewnątrz, czego dowodem jest specjalna tapicerka siedzeń wykonana z tkaniny denim (z żółtymi obszyciami) i z logos DIESEL. To samo logos znajduje się na tablicy przyrządów (wyróżnione żółtym tłem) oraz na mieszku gałki zmiany biegów, natomiast na bokach siedzeń przednich znajduje się specjalna kieszeń nawiązująca do kieszeni w dżinsach marki należącej do Renzo Rosso.

Na koniec, “500 by DIESEL” będzie dostępna z wszystkimi trzema silnikami “Euro 5 Ready” z gamy (1.2 69 KM, 1.3 Multijet 75 KM z DPF i 1.4 16v 100 KM), z których każdy ma inne zalety w pełni wykorzystane przez połączenie z mechanicznymi 5 lub 6 biegowymi skrzyniami biegów  (silniki benzynowe mogą występować w połączeniu z sekwencyjną, zrobotyzowaną skrzynią biegów Dualogic z 5 przełożeniami).

Istotną demonstrację Włosi przeprowadzą w tematyce ochrony środowiska. Mają o tym przypominać modele oznaczone logo PUR-O2, marki identyfikującej wąską i wybraną grupę wersji, które ze względu na wyposażenie technologiczne i niski poziom emisji CO2 stoją na czele całej gamy Fiata. PUR-O2 charakteryzuje pojazdy samochodowe wyposażone w specjalne, wyróżniające komponenty ekologiczne, takie jak nowe urządzenie “Start&Stop” opracowane przez firmę Bosch i specjalne pakiety "eco”, w skład których wchodzą zielone opony, oleje o niskiej lepkości, aerodynamiczne pakiety i skrzynie biegów o zmodyfikowanych przełożeniach.

Wszystkie auta tej serii pojawią się w sprzedaży począwszy od listopada. PUR-O2 będzie zastosowany w specjalnych wersjach gamy 500, Bravo i Croma, które ze względu na swoje parametry, wyróżniają się ograniczoną emisją CO2 i małym zużyciem paliwa.

Z wartych do wymienienia nowości można zaliczyć również informację o nowej jednostce napędowej dla modelu Bravo. Zadebiutuje w nim nowy silnik 2.0 Multijet 165 KM (opracowany i wyprodukowany przez FPT – Fiat Powertrain Technologies), który stanowi naturalną ewolucję silnika 1.9 Multijet, zarówno z punktu widzenia osiągów jak i emisji spalin (spełnia limity dyrektywy Euro 5, która wchodzi w życie za rok).

Szczegółowo, zwiększenie pojemności skokowej uzyskano poprzez zwiększenie średnicy otworu z 82 mm do 83 mm: to rozwiązanie, w połączeniu z nową turbosprężarką o zmiennej geometrii, pozwala temu silnikowi na zajęcie czołowej pozycji rynkowej. Wszystko przy równoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa: w cyklu mieszanym pali 5,3 litra/100 km.

W najnowszym motorze zastosowano filtr cząstek stałych DPF typu close-coupled (CCDPF) oraz najnowszy system recyrkulacji spalin (EGR), w którym wszystkie podzespoły są zgrupowane w jednym elemencie (moduł EGR) o zredukowanych wymiarach.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat 500
Fiat 500
Cena podstawowa już od: 41 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. hatchback-3dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat 500 Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat Paryż Fiat 500

Podobne wiadomości:

Prawie topless – Fiat 500 Cabrio

auto motor i sport 0000-00-00

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Aktualności 2017-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando