mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Polizia e Gallardo

Polizia e Gallardo

Czyli policja i Lamborghini Gallardo. Gdzie? Na ulicach i autostradach słonecznej Italii. Kiedy? Zawsze wtedy, gdy będziesz miał pecha i jadąc za szybko zobaczysz w lusterku niebiesko-białą płaszczkę.

Polizia e Gallardo

U naszych zachodnich sąsiadów na autostradach można spotkać służbowe Porsche i mocne BMW, a w Anglii drogi patrolują specjalne wersje Lotusa.

Od niedawna również włoska żandarmeria nie odstaje od europejskich kolegów. Z okazji 152-lecia stajni Lamborghini w bolońskim Sant' Agata, producent przekazał na potrzeby policji rzymskiej najmniejszy ze swoich superbolidów.

500-konne Lambo będzie używane przez patrole drogowe na potrzeby interwencji i sytuacji alarmowych w lokalnym okręgu autostradowym. Możliwość szybkiego dotarcia do wyznaczonego miejsca i zainstalowany na pokładzie defibrylator, pozwalają na redukcję zagrożenia utraty życie osób poszkodowanych w wypadkach autostradowych. Szybkie auto zostało również wyposażone w pojemniki do transportu organów do przeszczepu.

Poza tym samochód został ma na pokładzie pełen system komunikacji i identyfikacji drogowej. Obejmuje on teleinformatyczne połączenie z bazą, nawigację opartą na GPS i system zapewniający monitorowanie i nagrywanie wydarzeń wokół auta wraz z przesyłem obrazu on-line do centrali.

Zatem piraci drogowi nie będą mieli lekko - specjalne kamery automatycznie sfotografują i zidentyfikują ich numery rejestracyjne - policjantowi-kierowcy pozostanie dogonienie celu. To ułatwi zapewne system napędu na cztery koła przenoszący moc 500 KM z centralnie ulokowanego 10-cylindrowca.

Jedynym ostrzeżeniem dla zdziwionych kierowców autostrad Italii pozostaje skromny "kogut" i policyjne pasy. Ciekawe kiedy polska komenda główna doczeka się tego typu auta pościgowego. Narazie, najmocniejsze w jej dyspozycji auta to Mondeo 2.5 V6 o mocy 170KM - czyli niepozorny hatchback z video-radarem na pokładzie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.