mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Polo lekko zmienione

Polo lekko zmienione

Dokładnie 30 lat i 8,7 mln egzemplarzy. Tyle dokładnie minęło lat oraz tyle wyprodukowano już sztuk modelu Volkswagen Polo od czasu jego premiery rynkowej.

Polo lekko zmienione

Pod względem stylistycznym w modelu nie zaszły zbyt wielkie zmiany. Całkowicie nowy jest przód, reflektory oraz grill chłodnicy, zgodny z nowym kierunkiem stylistycznym niemieckiej marki znanym z nowego Passata, a także tylne światła Przełożył się to na przedłużenie całego nadwozia w stosunku do poprzednika o 19 mm do 3.916 mm. Pozostałe wymiaru pozostały niezmienione (szerokość 1.650 mm, wysokość 1.465 mm).


TU znajdziesz galerię z premiery.

Niewielkie zmiany można znaleźć także wewnątrz auta. W desce rozdzielczej, powyżej radia, pojawił się dodatkowy i praktyczny schowek. Polo oferowane będzie w trzech poziomach wyposażenia - Trendline, Comfortline oraz Sportline. Jednak wyposażenie standardowe wszystkich wersji będzie dosyć ubogie. Wystarczy tylko wspomnieć, iż chociażby ABS, boczne poduszki powietrzne czy klimatyzacja będą oferowane za dodatkową opłatą. Jak widać realia polskiego rynku nakazują tworzenie takich właśnie wersji, dzięki czemu będzie możliwe obniżenie ceny.

Przy zakupie będzie można wybrać spośród pięciu silników benzynowych oraz czterech diesli. Wersje benzynowe rozpoczynają się od silnika 1,2 o mocy 55 KM, następne to 1,2 65 KM, 1,4 75 KM, 1,4 100 KM oraz 1,4 FSI o kocy 86 KM. Silniki wysokoprężne to dwa o pojemności 1,4 litra o mocach 70 i 80 KM oraz dwie 100- i 130-konne. 1,9-litrowe jednostki. Oferta skrzyń biegów obejmować będzie pięcio- i sześciobiegowe skrzynie manualne oraz czterostopniową przekładnię.

Na razie nie zostały jeszcze ujawnione ceny oraz specyfikacja wyposażenia poszczególnych wersji nowego Polo, które w sprzedaży pojawi się już w czerwcu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.