mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Polski debiut Mitsubishi Outlandera w Poznaniu

Polski debiut Mitsubishi Outlandera w Poznaniu

W marcu, w Genewie miała miejsce europejska premiera najnowszego samochodu Mitsubishi - Outlandera.

Polski debiut Mitsubishi Outlandera w Poznaniu

Zaledwie trzy miesiące później Mitsubishi Outlander jest już dostępny na polskim rynku, a jego premierowy pokaz odbył się podczas największej imprezy targowej w Polsce - Poznań Motor Show 2003.

Niewiele ponad rok temu, Stefan Jacoby, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors w Europie zaprezentował plan transformacji firmy dotyczący produkcji, organizacji i dystrybucji. Po piętnastu miesiącach od momentu jego wprowadzenia oblicze Mitsubishi uległo znacznym przeobrażeniom. Od 19 grudnia 2002 europejskie działania Mitsubishi Motors Corporation prowadzi firma Mitsubishi Motors Europe B.V. z centralą w Amsterdamie, która kieruje sprzedażą samochodów osobowych, części zamiennych i akcesoriów, a także produkcją na starym kontynencie. Zmiany strukturalne i organizacyjne zaowocowały w ostatnich miesiącach wzrostem sprzedaży samochodów spod znaku Trzech Diamentów, a ubiegły rok okazał się również rekordowy jeżeli chodzi o wyniki finansowe netto. Rozwinięciu tej korzystnej tendencji służy także wprowadzanie nowych modeli samochodów. Jednym z nich jest Mitsubishi Outlander.

Crossover SUV - więcej niż terenowo-rekreacyjny

Mitsubishi Outlander to pięcioosobowy kompakt nowej generacji, opracowany przez międzynarodowy zespół stylistów i inżynierów pracujących pod kierunkiem Oliviera Boulay. W ich pracach widoczna jest już odmienna koncepcja w dziedzinie projektowania, która odzwierciedla nową tożsamość samochodów Mitsubishi Motors. Obejmuje ona nie tylko "design", ale również najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, z których stosowania w praktyce słyną Trzy Diamenty.

Outlander jest rozwinięciem dostępnego wcześniej na rynku japońskim Airtreka i reprezentuje cieszącą się obecnie wielkim powodzeniem grupę pojazdów terenowo-rekreacyjnych. Walory i stylizacja Outlandera sprawiają jednak, że wykracza on poza ramy samochodów z grupy SUV. Outlander tworzy jeszcze bardziej pojemny świat modeli "crossover" łączących w sobie cechy i funkcje sedana, kombi oraz pojazdów SUV.

Outlander to zupełnie nowy samochód Mitsubishi nie będący następcą żadnego ze znanych modeli, ale korzystający z bogatych doświadczeń firmy produkującej cieszące się uznaniem pojazdy o walorach terenowo-rekreacyjnych. Zalety Outlandera najlepiej oddaje określenie wielofunkcyjność, chociaż rozumiane szerzej niż dotychczas.

Outlander zachowuje podstawowe cechy samochodu "czującego się" dobrze w warunkach terenowych, ale jest równocześnie niezwykle przyjazny w tradycyjnie rozumianym ruchu drogowym. Nadaje się on znakomicie do turystycznych wypraw, nawet po bezdrożach i jest równie sprawny oraz komfortowy podczas długich podróży. Nie sprawia także żadnych problemów w ruchu wielkomiejskim.

Pod maską Outlandera kryje się nowoczesna, czterocylindrowa, szesnastozaworowa jednostka napędowa o pojemności 1997 cc i mocy 136 KM (100 KW). Wysokoobrotowy silnik pozwala rozwijać maksymalną prędkość 192 km/godz i spełnia najwyższe normy Step IV dotyczące emisji spalin.

Pięciobiegowa przekładnia manualna przenosi napęd - w zależności od wersji samochodu - na przednią oś lub na cztery koła. System 4WD kojarzony zazwyczaj z poruszaniem się tylko w warunkach terenowych oddaje również nieocenione usługi podczas jazdy po niestety nie najbardziej równych polskich drogach. Jego walory odczuje również każdy kierowca podczas jazdy zimą, po pokrytych śniegiem i lodem nawierzchniach. Określenie "crossover" daje z kolei znać o sobie podczas codziennej jazdy w normalnych warunkach drogowych. Outlander prowadzi się wtedy niczym klasyczny sedan.

Wysoki komfort jazdy, również w terenie, zapewnia niezależne zawieszenie wszystkich kół, a także wyjątkowo sztywne samonośne nadwozie. Jego konstrukcja posiada wzmocnione strefy zgniotu w przedniej i tylnej części, absorbujące energię powstałą podczas ewentualnego zderzenia. Nad bezpieczeństwem kierowcy i pasażera czuwają także poduszki gazowe przednie i boczne.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!