mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Pontiac Solstice

Pontiac Solstice

Prosty, czysty i piękny.

Pontiac Solstice

Konstruktorzy General Motors potrzebowali tylko czterech miesięcy, aby przenieść z deski kreślarskiej na jezdnię nowy prototyp Pontiaca. Było to możliwe dzięki m.in. skorzystaniu z gotowych elementów konstrukcyjnych innych samochodów należących do tego gigantycznego koncernu. I tak: sześciobiegowa skrzynia biegów pochodzi z Chevroleta Corvette, układ kierowniczy z Subaru Imprezy WRX (Subaru jest w 20 proc. własnością GM), zaś aluminiowe tylne zawieszenie z terenowych pojazdów amerykańskiego koncernu.

Ponadto nowy Pontiac wyposażony jest w silnik o pojemności 2,2 litra i mocy 240 KM, który napędza tylne, 20-calowe koła. Dach samochodu składany jest manualnie.

„Niech będzie prosty, czysty i piękny, a łatwo będzie go pokochać ” to motto dla szefa General Motors Boba Lutza przy tworzeniu nowego koncepcyjnego modelu Pontiaca – Solstice, którego można obejrzeć na Detroit Motor Show.

Samochód występuje w dwóch wersjach: Coupe oraz Roadster. Wystarczy spojrzeć na auto, aby się przekonać, że jego projektanci wzięli sobie do serca słowa szefa. Stylistyka tego modelu koncepcyjnego na pewno nie jest rażąco wydumana i nowoczesna, wręcz przeciwnie Solstice wygląda jak samochód przygotowany już do seryjnej produkcji.

Cenna auta powinna się kształtować na poziomie ok. 20000$, (ok. 22000€), czyli przybliżona do cen konkurentów: Fiata Barchetty czy Mazdy MX-5

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.