mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Porsche 911 GT3 R - prywatna wyścigówka

Porsche 911 GT3 R - prywatna wyścigówka

Przepis na auto przeznaczone dla prywatnych zespołów wyścigowych: pozbawić zbędnych elementów 911 GT3 RS, wzmocnić jego silnik i dołożyć pakiet aerodynamiczny. Efekt to zabawka tylko dla doświadczonych kierowców.

Porsche 911 GT3 R - prywatna wyścigówka
Już standardowe Porsche 911 GT3 RS ma 500KM mocy maksymalnej z 4-litrowego silnika typu boxer. Dokładna moc torowego demona z Zuffenhausen nie jest znana - producent określa ją na "ponad 500KM". Nie znamy też jeszcze jego osiągów, ale wiedząc co potrafi "cywilny" model GT3 RS (m.in. 3,3 sekundy do "setki") i biorąc pod uwagę masę własną obniżoną do 1202kg, muszą być piorunujące.

Poza wypruciem wszelkiego wyposażenia, zastosowano także pakiet spojerów, poprawiających docisk wyczynowej 911 do drogi. Najbardziej spektakularny jest ten zamontowany na tylnej klapie - ma równe 2 metry szerokości. Sama klapa natomiast stworzona jest ze wzmacnianego włóknem węglowym plastiku, podobnie jak błotniki, przednia maska i dach. Z kolei wszystkie szyby wyprodukowano z poliwęglanu. Odchudzanie było tu absolutnym priorytetem. Widać to szczególnie wewnątrz, gdzie pozostała praktycznie tylko kierownica, kubełkowe fotele i manetki do sterowania sekwencyjną, 6-biegową skrzynią.

Porsche 911 GT3 R ma także wzmocniony układ hamulcowy z 6-tłoczkowymi zaciskami z przodu oraz 4-tłoczkowymi z tyłu. Zmieniono również chłodnicę, która teraz dla lepszego rozkładu masy zamontowana jest centralnie, a nie z boku. Zbiornik paliwa także przygotowano specjalnie dla torowego wozu - ma aż 120 litrów pojemności i zawór do odcinania benzyny. Biorąc pod uwagę możliwości tego potwora, należy się chyba cieszyć, że drogi publiczne to nie jego rewir. Takie monstrum nie powinno wyjeżdżać poza wstęgę torowego asfaltu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche 911
Porsche 911
Cena podstawowa już od: 488 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr.

Podobne wiadomości:

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w Szwajcarii

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w...

Aktualności 2017-08-22

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.