mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Poszerzona gama Mazdy6

Poszerzona gama Mazdy6

Mazda dołączyła dwie nowe wersje niezwykle popularnego modelu, jakim okazała się debiutująca w tym roku Mazda6. Oprócz sportowego sedana dostępne będą teraz także wersje Sport Wagon oraz 5-drzwiowa.

Poszerzona gama Mazdy6

Już w czasie swego pierwszego roku sprzedaży Mazda6 w wersji sedan zdobyła sporą popularność. Miało to swój oddźwięk w dużej liczbie sprzedanych aut oraz licznych międzynarodowych nagrodach. 5-drzwiowy hatchback oraz kombi mają podtrzymać sukcesy Mazdy6 w przyszłym roku. Na amerykańskim rynku, gdzie obie wersje trafią w pierwszej kolejności, 5-drzwiowa Mazda6 będzie jednym z nielicznych hatchbacków średnich rozmiarów. Razem z pozostałymi wersjami Mazda6 stanowić będzie model o naszerszej gamie dostępnej na rynku.

Ponieważ na rynku amerykańskim auta typu hatchback nie są zbyt popularne wygląd 5-drzwiowej Mazdy6 będzie bardziej zbliżony do sedana niż do hatchbacka. Ta mała popularność wynika z faktu, iż tego typu samochody utożsamiane są bardziej z ich użytecznością niż ze sportowymi osiągami. Mazda6 ma zburzyć ten pogląd i stać się pojazdem o zwiększonej użyteczności ale ciągle połączonej z dynamizmem jazdy.
Z zewnątrz kombi i hatchback mają taki sam przód jak wersja sedan, różnią się dopiero od słupka B w tył. Dach wersji 5-drzwiowej opada łagodnie do tyłu nadając autu bardzo elegancki wygląd. W porównaniu do sedana znacznie zwiększyła się ładowność pojazdu. W wersji hatchback o ponad 50%, zaś przy złożonych tylnych siedzeniach pojemność ładowna zwiększa się trzykrotnie. Jeszcze lepsze parametry ma wersja Sport Wagon, która przy złożonych tylnych siedzeniach może porównywać się pod tym względem z autami typu SUV.

Sport Wagon wyposażony został w 3-litrowy silnik DOHC V-6 o mocy 220 KM z pięciobiegową ręczną przekładnią (tryb półautomatyczny dostępny jest jako opcja). Nabywca 5-drzwiowego hatchbacka będzie miał do wyboru silnik 3-litrowy oraz 2,3-litrowy o mocy 160 KM do wyboru z 5-biegową ręczną skrzynią biegów lub 4-biegowym automatem.

Bogate jest wyposażenie obu wersji Mazdy6. W standardzie znajduje się m.in. ABS z innymi układami wspomagającymi hamowanie, przednie poduszki powietrzne z inteligentnym systemem dwustopniowego napełniania w zależności od siły zderzenia, boczne poduszki powietrzne oraz kurtyny chroniące głowy także pasażerów na tylnych siedzeniach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.