mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Powraca Honda HR-V. Jako mały SUV

Powraca Honda HR-V. Jako mały SUV

Pamiętacie Hondę HR-V, taki trochę pokracznie wyglądający pojazd? Zbliżające się coraz szybciej targi motoryzacyjne w Paryżu będą miejscem premiery całkowicie nowej i kompletnie zmienionej odsłony Hondy HR-V.

Powraca Honda HR-V. Jako mały SUV
Honda HR-V pierwszej generacji, która produkowana była w latach 1998-2006, chyba pojawiła się na rynku nieco za wcześnie. Choć technicznie bazująca na większym CR-V, była od tego modelu mniejsza. Może gdyby zadebiutowała kilka lat później, inaczej potoczyłyby się jej losy. A tak, dopiero rok po zakończeniu produkcji HR-V na rynku pojawił się Nissan Qashqai, z którego pojawieniem się zaczął rozkwitać segment crossoverów.

Wydawało się, że o modelu HR-V należy już zapomnieć, nawet na rynku wtórnym niewiele jest egzemplarzy Hondy CR-V z lat 1998-2006. A tymczasem chęć rywalizowania w segmencie małych miejskich SUV-ów, gdzie Honda jest przecież nieobecna, a który to segment przeżywa prawdziwy boom, zarówno jeśli chodzi o nowe modele, jak i zainteresowanie potencjalnych nabywców, sprawiła, że japońska marka postanowiła odkurzyć nazwę HR-V.

W Paryżu zobaczymy po raz pierwszy w Europie prototypową jeszcze wersję Hondy HR-V. Auto to bazuje na modelu Vezel, który jest dostępny na rynku japońskim od zeszłego roku. Jak ćwierkają wróbelki, produkcyjna wersja na Starym Kontynencie pojawi się już w przyszłym roku.Nowy HR-V stylistycznie nie będzie już tak się wyróżniał jak jego poprzednik. Górna część nadwozia, z opływowymi liniami i schowaną klamką tylnych drzwi w tylnym słupku, trochę przypomina sylwetką modele typu coupe. Dolna część, zdecydowanie bardzie masywna, zapewnić ma stabilność auta podczas jazdy. A wszystko bez uszczerbku dla praktycznych cech auta. Centralnie umieszczony zbiornik paliwa, co znamy już z najnowszej generacji Hondy Civic, ma zapewnić sporą ilość miejsca także pasażerom tylnych siedzeń. Z kolei system Honda Magic Seats pozwala konfigurować wnętrze na różne sposoby, m.in. możliwe jest uzyskanie całkowicie płaskiej podłogi po złożeniu tylnej kanapy.

Oficjalna premiera prototypowej Hondy HR-V odbędzie się już 2 października podczas wystawy Mondial de l’Automobile w Paryżu. Wówczas też poznamy więcej szczegółów technicznych na temat nowości Hondy, jak i plany co do jej wprowadzenia na rynek.


Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda HR-V
Honda HR-V
Cena podstawowa już od: 81 590 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Technika 2017-08-16

Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem

Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech