mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Powrót z Kaliną

Powrót z Kaliną

Największy producent samochodów na terenie Rosji, firma AvtoVAZ zamierza wkroczyć bardziej zdecydowanie na rynki europejskie. Pomóc ma w tym nowo wprowadzona do sprzedaży Łada Kalina.

Powrót z Kaliną

Produkcja Łady Kaliny ma miejsce w rosyjskich zakładach w Togliatti przy współpracy koncernu GM (m.in. terenowa Łada Niva sprzedawana jest jako Chevrolet). Nic zatem dziwnego, iż w wyglądzie oraz w rozwiązaniach technologicznych modelu można zauważyć pewne podobieństwa z takimi modelami jak Opel Corsa czy Daewoo/Chevrolet Kalos.

Łada Kalina wyposażana będzie w jeden z dwóch silników benzynowych: 1,6 lub 1,6 16v. Pierwszy z nich, o mocy 75 KM, oferowany będzie we wszystkich wersjach nadwozia, drugi, rozwijający moc 90 KM, tylko w wersjach sedan i hatchback. Mocniejsza jednostka pozwala na uzyskanie prędkości 100 km/h w 11,5 s oraz maksymalnej prędkości 185 km/h. Słabsza wersja odpowiednio 13 s i 170 km/h.

Wprawdzie rosyjska firma nie podała jeszcze ceny, za jaką Kalina będzie oferowana na rynkach zachodnich, jednak szacuje się, iż wynosić ona będzie od ok. 7.500 euro, a więc tyle samo, ile trzeba będzie zapłacić za Dacię Logan.

Komentuj:

~najt 2006-12-29

Kia Cee'd to jest oferta a to to jakieś gówinko

~bolszewik 2006-12-04

stylistycznie ładne-co polaczki macie w tej cenie ładniejszego ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.