mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Premiera Forda Focus CNG

Premiera Forda Focus CNG

Podczas międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych AMI Lipsk zostanie zaprezentowany nowy Ford Focus CNG. Na wspólnym stoisku Forda oraz firmy CNG-Technik GmbH można będzie zobaczyć nowy, "ekologiczny" produkt koncernu zasilany gazem ziemnym.

Premiera Forda Focus CNG

Samochód ten posiada innowacyjną konstrukcję, jeśli chodzi o rozmieszczenie zbiorników gazu. Jest ich pięć. Jeden z nich został umieszczony pod podłogą, a reszta została ukryta w przestrzeni bagażowej. Połączone razem dają pojemność 110 litrów, dzięki którym można przejechać około 300 kilometrów. Seryjnie montowany jest również standardowy bak paliwa o pojemności 55 litrów. Starczy on na przejechanie prawie tysiąca kilometrów.

Choć na stoisku Forda w Lipsku będzie to jeszcze model studyjny, to już władze koncernu zapowiedziały wprowdzenie do sprzedaży jesienią tego roku. Będzie to pierwszy pojazd w segmencie C zasilany gazem ziemnym dostępny na rynku niemieckim. Pod maską umieszczono specjalnie przygotowany 2,0 litrowy silnik benzynowy Duratec. Tę samą jednostkę zastosowano w Focusie C-Max CNG. Pozwala ona na rozwinięcie mocy 145 KM w trybie benzynowym, a po przełączeniu na gaz ziemny moc nieznacznie spada do wartości 126 KM.

Konstrukcję samochodu oparto całkowicie na bestsellerze Forda, czyli modelu Focus. Jak do tej pory samochód ten sprzedał się w ponad czterech milionach egzemplarzy w Europie i ponad pięciu na świecie. W zeszłym roku z taśmy produkcyjnej zeszło ponad 420 tysięcy jednostek. Pojazd ten produkowany jest w kilku krajach europejskich, a także w Chinach, Tajwanie oraz USA i Afryce Południowej.

Podczas imprezy w Lipsku zostanie zaprezentowanych kilka pojazdów z przyjaznym dla środowiska napędem. Oprócz wspomnianych wyżej modeli, Ford pokaże dwa całkowicie nowe modele FFV, zasilane benzyną bio-etanolową.

Ford Focus C-MAX CNG jest już dostępny na rynku od jesieni 2005 roku. W odświeżonej wersji powiększono w nim nieznacznie zbiornik na gaz. Jego pojemność wynosi teraz prawie 92 litry (przedtem 81 litrów), a został zamontowany pod pokrywą bagażnika. Pozwala on na przejechanie 270 kilometrów bez konieczności tankowania. Zbiornik na benzynę bezołowiową pozostał taki sam jak w poprzedniej wersji (55 litrów). W zależności od stylu jazdy oraz warunków na jezdni zasięg samochodu pozwala na przejechanie prawie tysiąca kilometrów. Cena C-MAXa zaczyna się już od 22.925 euro w wersji wyposażenia "Ambiente". Wersję "Trend" można będzie kupić za 22.775 euro, a bogato wyposażona "Ghia" dostępna będzie już od 26.750 euro. Specjalna edycja "Fun" będzie kosztowała 24.340 euro. Dodać należy, że podane ceny pochodzą z rynku niemieckiego i są cenami brutto.

Czytaj także:

"Zielone modele Forda" (2006-03-10)

"Zielone Fordy" (2005-07-18)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando