mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Premiera Mercedesa CLS w Polsce

Premiera Mercedesa CLS w Polsce

23 listopada 2004 w siedzibie spółki DaimlerChrysler Automotive Polska w Warszawie pod hasłem "The Night of Seduction" ("Noc uwodzenia") odbyła się polska premiera jednego z najbardziej ekscytujących modeli Mercedesa ostatnich lat - Klasy CLS.

Premiera Mercedesa CLS w Polsce

Przy dźwiękach ekstatycznej muzyki, w blasku pokazu laserowego w barwach starego wina grupa tancerzy dokonała uwodzicielskiego odsłonięcia modelu CLS, kawałek po kawałku – zderzak, lusterko, fragment dachu… W myśl hasła:  Styl to pragnienie bycia uwodzonym przez to, co najlepsze.

To czterodrzwiowe coupe ma 4,9 m długości, 1,87 m szerokości i tylko 1,4 m wysokości. Są to dosyć spore rozmiary jak na auto typu coupe, które wraz ze sporym rozstawem osi 2,85 m oferuje dużą ilość miejsca wewnątrz.

W Polsce w ofercie sprzedaży na razie znajdą się dwie wersje tego modelu: CLS 350 z silnikiem o pojemności 3,5 l i mocy 272 KM oraz CLS 500 z silnikiem o pojemności 5,0 l, mocy 306 KM, który rozpędza auta ze startu do 100 km/h w 6,1 sekundy. W przyszłym roku gama modelu zostanie poszerzona o najmocniejszą wersję CLS 55 AMG, która 100 km/h osiąga już po 4,7 s.

Wyznaczanie trendów w przemyśle samochodowym zawsze było częścią filozofii firmy Mercedes-Benz. Klasa CLS jest kontynuacją całego szeregu niezwykłych, wyznaczających przyszłość koncepcji samochodów osobowych. Dzięki temu atrakcyjnemu czterodrzwiowemu pojazdowi Mercedes-Benz jest znów o jedną generację do przodu – generację coupé.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.