mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Premiera Renault Kwid - czy to nowa Dacia?

Premiera Renault Kwid - czy to nowa Dacia?

Francusko-japoński koncern Renault-Nissan zaprezentował nowego malucha, którego priorytetowym rynkiem są Indie. Auto będzie jednak sprzedawane w różnych krajach, może trafi też do Europy.

Premiera Renault Kwid - czy to nowa Dacia?

Renault Kwid to auto wprost z segmentu A, czyli najmniejszych, miejskich wozidełek w stylu Skody Citigo, Toyoty Aygo czy Fiata Pandy. Ma 368cm długości i 158cm szerokości, ale Renault obiecuje wyjątkowo przestronną i funkcjonalną kabinę pasażerską. Pozostałymi atutami Kwida według producenta jest solidność, prześwit (18cm), bardzo dobra widoczność, ładny wygląd i niezła dostępność - auto musi być stosunkowo tanie, aby na rynku indyjskim mogło skusić jak najwięcej klientów. Przewidywana cena to równowartość ok. 20 000zł, ale jeśli samochód trafiłby do europejskich salonów marki (lub nawet Dacii), zapewne kosztowałby więcej.

Auto z zewnątrz prezentuje się całkiem ciekawie, na pierwszy rzut oka nie sprawia wrażenia typowo budżetowego projektu na rynki o niższych wymaganiach. Trochę gorzej pod względem estetycznym wypada kabina, ale sytuację ratują cyfrowe wskaźniki, duży ekran dotykowy z nawigacją (zapewne wyposażenie dodatkowe), a poza tym w wyposażeniu znajdzie się także system bluetooth. Na razie szczegółów technicznych brak - nie wiemy jakie silniki będą pracować w Kwidzie, ani nie znamy dokładniejszej specyfikacji wyposażenia.

Kwida zaprojektowano w indyjskim centrum projektowym marki, ale testy odbywały się we Francji i Japonii, a część prac wykonywał też koreański oddział marki. To może oznaczać, że auto trafi nie tylko na priorytetowe dla Renault-Nissana rynki (indyjski, brazylijski, rosyjski, chiński), ale i np. do Europy. W takiej sytuacji mógłby przywdziać logo Dacii, jako że Renault już sprzedaje w tej klasie sporo droższe Twingo, skierowane do bardziej wymagających nabywców. Francusko-japoński koncern stawia sobie wysokie cele: do 2020 roku chce produkować 5 milionów aut rocznie, podczas gdy rok 2014 zamknął się wynikiem nieco ponad 2,5mln. Kwid może w tym pomóc, ale czy odnalazłby swoją klientelę w Europie? W tej klasie bardzo dużo zależy oczywiście od ceny.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Renault Twingo
Renault Twingo
Cena podstawowa już od: 36 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA

Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA

Premiery 2017-09-14

Nowa Dacia Duster - wyciekły pierwsze zdjęcia!

Nowa Dacia Duster - wyciekły pierwsze...

Aktualności 2017-08-30

Komentuj:

KasiaMikina 2015-07-19

Jako wielbicielka Twingo pewnie bym chętnie rozważyła Kwida, zreszta wierzę, że małe auta miejskie to bedzie przyszłość, bo przecież nie pomieścimy się w miastach, jak nie bedziemy szanować przestrzeni, choćby pod wzgledem parkowania. nSzkoda, ze na razie z Kwida skorzystają w Azji. No ale tam tłok jest większy :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic