Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Premiera S40

Premiera S40

Światowa premiera nowego modelu Volvo S40 miała miejsce dzisiaj w przepięknie położonej hiszpańskiej Andaluzji.

Premiera S40

Mimo zwartej budowy nowe Volvo S40 posiada rzędowy, pięciocylindrowy silnik umieszczony poprzecznie, co jest niespotykanym rozwiązaniem w samochodach tej klasy. Było to możliwe dzięki zmniejszeniu gabarytów silnika. W rezultacie samochód ten charakteryzuje się znakomitymi osiągami i doskonałym prowadzeniem. W chwili wprowadzenia na rynek, nowe Volvo S40 będzie dostępne z jednym spośród dwóch pięciocylindrowych silników wolnossących 2.4i oraz 2.4 o mocy odpowiednio 170 KM i 140 KM. Dostępny będzie też nowy, czterocylindrowy silnik Diesla 2.0D z turbodoładowaniem oraz układem wtryskowym "common rail" drugiej generacji. Spośród różnych wersji ciekawie zapowiada się wersja T5 o najbardziej sportowym charakterze, która została wyposażona w 2.5-litrowy silnik benzynowy z turbosprężarką o mocy 220 KM.
Poziom bezpieczeństwa jest porównywalny z poziomem bezpieczeństwa Volvo S80. Konstrukcja przodu została zaprojektowana z wieloma strefami kontrolowanego zgniotu, z odpowiednio dobranymi czterema gatunkami stali zapewniającymi optymalną deformację nadwozia. Do standardowych elementów mających wpływ na bezpieczeństwo należą pedały zapadające się w przypadku zderzenia, dwustopniowe poduszki powietrzne, napinacze przednich i skrajnych tylnych pasów bezpieczeństwa, ograniczniki siły napięcia w przednich pasach oraz sygnalizacja nie zapiętych przednich pasów.
Nowe Volvo S40 na polski rynek trafi na początku przyszłego roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
Już za kilka lat na rynku pojawi się kolejna odsłona Mercedesa SL. Największy roadster od producenta samochodów w gwiazdą zostanie tym razem zaprojektowany przez ekipę z Affalterbach.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj