mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Premierowa Sonata

Premierowa Sonata

Dziś, w czwartek 12 maja, luksusowe sale warszawskiego hotelu Sheraton gościły dziennikarzy zgromadzonych na polskiej premierze najnowszego modelu koreańskiego producenta.

Premierowa Sonata

Jak zapewniają przedstawiciele firmy, hasło "Drive Your Way" ("Jedź Własną Drogą") oraz zdecydowana, nastawiona na europejskie gusta stylistyka Sonaty (notabene jednolita na całym świecie), ma zapewnić rynkowy sukces Hyundaia. Wraz z debiutem nowego modelu i kolejnymi nowościami, wkrótce Hyundai ma szansę zrealizować te plany. Jak do tej pory, na naszym rynku sprzedaż w 2004 roku wzrosła o 200% do 3.504 sztuk.

Globalnie marka kładzie nacisk na trzy główne elementy: wysoką jakość swoich produktów, ich nowoczesny design (co na pewno wnosi Sonata) i innowacje technologiczne. Warto jeszcze dodać, że Koreańczycy zaoferują - co jest już  niemal tradycją - dobre wyposażenie za rozsądną cenę.

Właśnie w nowym reprezentancie marki w klasie wyższej średniej, będziemy mogli doświadczyć wszystkich tych cech. Już w najbliższy poniedziałek, 16 maja, w salonach całej Polski rozpocznie się zbieranie zamówień na nową Sonatę. Najpierw auto dostępne będzie jedynie z benzynowym, 2.4-litrowym silnikiem o mocy 161KM.

W obu wersjach wyposażenia GL i GLS znajdziemy wewnątrz dwubarwne wykończenie. W opcji znajduje się skórzana tapicerka, za to podstawowa wersja ma sześć poduszek powietrznych, system "neck-protect" i układ AGCS (Active Geometric Control Suspension) korygujący prowadzenie tylnej osi w zakręcie. Opcjonalnie bezpieczeństwo aktywne wspomoże ESP, co jednak powinno być standardem w klasie, do której aspiruje Sonata.

W czerwcu do oferty dołączy 3,3-litrowy, 235-konny silnik V6, a w 2006 roku dwa kolejne, opracowane specjalnie dla Sonaty silniki indywidualnej konstrukcji Hyundaia: nowy, 143-konny 2-litrowiec, jak również pierwszy i jedyny diesel o pojemności dwóch litrów i mocy 135 KM.

Nawet bez napędu na cztery koła, wersji kombi i przebogatej gamy jednostek napędowych, druga generacja Hyundaia Sonata ma duże szanse odbić klientów producentom europejskim i japońskich rodzinno-biznesowych limuzyn.

Odnosząc się do mocno akcentowanego związku koreańskiej marki z futbolem: wielki mecz trzeba rozpocząć dobrze, a wejście na boisko w blasku jupiterów Hyundai Sonata ma zapewnione dzięki ostatnim wynikom badań jakości i satysfakcji swoich klientów.

Ceny nowego modelu Hyundaia rozpoczną się od 85.900 zł. Za tę cenę dostaniemy wersję GL z 2,4-litrowym silnikiem.

_________
Więcej o nowym modelu Hyundai Sonata:

Ceny Sonaty

Niezawodna Sonata

Sonata Hyundaia

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.