mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Premiery Mazdy na targach w Tokio

Premiery Mazdy na targach w Tokio

Mazda do Tokio przywiozła trzy premiery, którymi chwali się na ojczystej ziemi. Dwie z nich bazują na Mazdzie 3  a jedna na "szóstce".

Premiery Mazdy na targach w Tokio
Mazda 3 SkyActive-Hybrid
Najważniejszą premierą Mazdy na targach w Tokio będzie niewątpliwie pierwsza hybryda japońskiego producenta, która bazuje na kompaktowej Maździe. Mazda 3 SkyActive-Hybrid jest wyposażona w zmodyfikowany motor SkyActive-G 2.0, charakteryzuje się ona wysokim stopniem sprężania 14:1, układem wylotowym typu 4-1 oraz wyjątkowymi systemami kontroli, dzięki którym uzyskuje się bardziej wydajne spalanie dla szerszego zakresu parametrów pracy silnika. Jednostka dostarcza 99 KM.

Silnik spalinowy jest wspomagany przez elektryczną jednostek o mocy 82 KM Cały układ napędowy generuje moc 136 KM, zużywając przy tym 3.2 l/100 km. Stylistycznie auto nawiązuje do zwykłej "trójki".

Mazda 3 SkyActive-CNG

Japoński producent postanowił wyjść na przeciw klientom i dostarczyć na rynek swój najnowszy kompaktowy model zasilany dwoma rodzajami paliwa z dwoma odrębnymi zbiornikami na benzynę (51-litrowy) i sprężony gaz ziemny (CNG) o pojemności 75 litrów. Auto pod maską ma ten sam silnik, co wersja hybrydowa.

Mazda 6 ASV-5

Ten samochód to projekt Mazdy o zaawansowanym poziomie bezpieczeństwa. Auto łączy w sobie technologię Mazda Proactive Safety oraz Intelligent Transporation System. Pierwszy z nich to zbiór rozwiązań, które maksymalnie mają ograniczyć skutki wypadku.

ITS z kolei to opracowany przez Mazdę, Uniwersytet w Tokio, spółkę Hiroshima Electric Railway Co. i japońskie narodowe laboratorium badające bezpieczeństwo w ruchu drogowym i środowisko system, który monitoruje ruch pojazdów, tramwajów i pieszych tak, aby zapobiegać wypadkom oraz korkom.

Pierwsze testy Mazdy 6 ASV-5, jak zdradza Mazda, są bardzo zadowalające. Auto zostało wyposażone w pierwszy na świecie system, który pozwala na wymianę danych z innymi pojazdami w tym także tramwajami. Mazda6 sedan wykorzystuje także radar odbierający fale milimetrowe, mikrofalowe czujniki oraz kamery, by wspomóc kierowcę poprzez „obserwację” otoczenia, w szczególności martwych punktów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowa Mazda 6 w Los Angeles

Nowa Mazda 6 w Los Angeles

Aktualności 2017-12-01

Mercedes S65 AMG: debiut w LA, my wiemy jak...

auto motor i sport 0000-00-00

Flagowy okręt Mercedesa (w wydaniu AMG) zadebiutuje już wkrótce na salonie samochodowym w Los Angeles.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.