mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Premiery Mazdy na targach w Tokio

Premiery Mazdy na targach w Tokio

Mazda do Tokio przywiozła trzy premiery, którymi chwali się na ojczystej ziemi. Dwie z nich bazują na Mazdzie 3  a jedna na "szóstce".

Premiery Mazdy na targach w Tokio
Mazda 3 SkyActive-Hybrid
Najważniejszą premierą Mazdy na targach w Tokio będzie niewątpliwie pierwsza hybryda japońskiego producenta, która bazuje na kompaktowej Maździe. Mazda 3 SkyActive-Hybrid jest wyposażona w zmodyfikowany motor SkyActive-G 2.0, charakteryzuje się ona wysokim stopniem sprężania 14:1, układem wylotowym typu 4-1 oraz wyjątkowymi systemami kontroli, dzięki którym uzyskuje się bardziej wydajne spalanie dla szerszego zakresu parametrów pracy silnika. Jednostka dostarcza 99 KM.

Silnik spalinowy jest wspomagany przez elektryczną jednostek o mocy 82 KM Cały układ napędowy generuje moc 136 KM, zużywając przy tym 3.2 l/100 km. Stylistycznie auto nawiązuje do zwykłej "trójki".

Mazda 3 SkyActive-CNG

Japoński producent postanowił wyjść na przeciw klientom i dostarczyć na rynek swój najnowszy kompaktowy model zasilany dwoma rodzajami paliwa z dwoma odrębnymi zbiornikami na benzynę (51-litrowy) i sprężony gaz ziemny (CNG) o pojemności 75 litrów. Auto pod maską ma ten sam silnik, co wersja hybrydowa.

Mazda 6 ASV-5

Ten samochód to projekt Mazdy o zaawansowanym poziomie bezpieczeństwa. Auto łączy w sobie technologię Mazda Proactive Safety oraz Intelligent Transporation System. Pierwszy z nich to zbiór rozwiązań, które maksymalnie mają ograniczyć skutki wypadku.

ITS z kolei to opracowany przez Mazdę, Uniwersytet w Tokio, spółkę Hiroshima Electric Railway Co. i japońskie narodowe laboratorium badające bezpieczeństwo w ruchu drogowym i środowisko system, który monitoruje ruch pojazdów, tramwajów i pieszych tak, aby zapobiegać wypadkom oraz korkom.

Pierwsze testy Mazdy 6 ASV-5, jak zdradza Mazda, są bardzo zadowalające. Auto zostało wyposażone w pierwszy na świecie system, który pozwala na wymianę danych z innymi pojazdami w tym także tramwajami. Mazda6 sedan wykorzystuje także radar odbierający fale milimetrowe, mikrofalowe czujniki oraz kamery, by wspomóc kierowcę poprzez „obserwację” otoczenia, w szczególności martwych punktów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Premiery 2016-11-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Francuski producent mocno rozwija gamę crossoverów. Do oferty dołącza kompaktowy SUV – C3 Aircross. Klienci mogą już zamawiać u polskich dealerów przedpremierowe egzemplarze.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech