mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Premiery Mitsubishi w Tokio

Premiery Mitsubishi w Tokio

Podczas 42. tokijskiego salonu samochodowego firma Mitsubishi zaprezentuje dwie światowe premiery oraz dwie innowacyjne konstrukcje. Japończycy pokażą model Mirage oraz Concept PX-MiEV II.

Premiery Mitsubishi w Tokio
Mitsubishi Mirage to kompaktowe i przystępne cenowo auto, które ma odnosić sukcesy na rynkach wschodzących. Na rynkach lepiej rozwiniętych auto ma wyróżniać się niskim spalaniem oraz niską emisją CO2. Samochód może pomieścić pięć dorosłych osób. Japończycy za najważniejszy cel postawili sobie osiągnięcie jak najniższego spalania. Auto na każde przejechane 30 kilometrów potrzebuje litr paliwa. Taki wynik osiągnięto dzięki zmniejszeniu masy samochodu oraz obniżenie oporów toczenia. Modyfikacji uległa jednostka napędowa , przekładnia, układ hamulcowy oraz ogumienie. Mirage wyposażony jest w silnik trzycylindrowy o pojemności 1.0 litra wyposażony w system Auto Stop & Go. Jednostka jest sprzężona z przekładnią CVT. Auto pojawi się w marcu 2012 roku, w pierwszej kolejności w salonach w Tajlandii.

Pokazując Mitsubishi Concept PX-MiEV II japoński producent idzie o krok dalej w dziedzinie aut elektrycznych. Koncept ten to średniej wielkości SUV z napędem hybrydowym typu plug-in. Układ napędowy w tym aucie to 2 silniki elektryczne znane z modelu i-MiEV, które współpracują z 2.0 litrową jednostką spalinową. Auto dzięki temu ma osiągać spalanie na poziomie 1.6 litra na 100 km. Zasięg tego SUVa ma wynosić ponad 800 km. W samym trybie elektrycznym auto może przejechać 50 km. Koncept jest wyposażony zarówno w gniazdo, które umożliwia zasilanie z akumulatorów urządzeń zewnętrznych oraz w gniazdo szybkiego ładowania kompatybilne z interfejsem V2H.

Oprócz tych dwóch aut na stoisku Mitsubishi będzie można oglądać ekspozycję MiEV House. Będzie to koncepcja inteligentnego domu, który wyposażony jest w rozwiązania pozwalające ograniczyć zużycie energii i emisję gazów cieplarnianych. Odwiedzający będą mogli również podziwiać MiEV Cafe - kawiarenkę zasilaną przez zaparkowany obok pojazd elektryczny. Japończycy pokażą także lekki, elektryczny pojazd Minicab-MiEV, który zadebiutuje na rynku japońskim w grudniu tego roku oraz najnowszą  generację modelu i-MiEV.

Podobne wiadomości:

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Aktualności 2017-08-11

Mitusbishi Expander - kolejny model w Europie?

Mitusbishi Expander - kolejny model w...

Aktualności 2017-07-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Oficjalna prezentacja nowego Porsche Cayenne odbędzie się już 29 sierpnia, ale na kilka dni przed premierą wyciekły zdjęcia prezentujące nadwozie i wnętrze nowego SUV-a.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic