mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Premiery Porsche na AMI Lipsk 2008

Premiery Porsche na AMI Lipsk 2008

Porsche AG pokaże po raz pierwszy w Niemczech nowego Boxstera RS 60 Spyder. Na 18. targach Auto Mobil International (AMI) w Lipsku, 4 kwietnia swoją premierę będzie miał najmłodszy model z cieszącej się powodzeniem serii Boxster.

Premiery Porsche na AMI Lipsk 2008
Ponadto na targach w Lipsku, mieście, w którym znajduje się drugi - obok macierzystego w Stuttgarcie - Zuffenhausen - zakład produkcyjny Porsche, zaprezentowane zostaną inne nowości tej marki: innowacyjny układ napędowy przyszłego, wyjątkowo oszczędnego Cayenne z Full Parallel Hybrid oraz samochód wyścigowy Porsche RS Spyder.

Odnosząc ósme zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w ramach American Le Mans Series (ALMS) 2007 RS Spyder uplasował się na pierwszym miejscu wśród skonstruowanych i zbudowanych w Niemczech samochodów pod względem ilości międzynarodowych zwycięstw w klasyfikacji ogólnej. A w dodatku RS Spyder podczas swoich zwycięskich wyścigów w Ameryce napędzany był ekologicznym paliwem E10 zawierającym dziesięć procent objętościowych bioetanolu.

O wielkich sukcesach z lat 60-tych przypomina najnowsza wersja dwuosobowego samochodu z umieszczonym centralnie silnikiem – Porsche Boxster. Nowy Boxster ze sportowym układem wydechowym, mocą 303 KM (223 kW) i montowanym seryjnie Porsche Active Suspension Management (PASM) z 19-calowymi kołami gwarantuje prawdziwie sportową dynamikę jazdy. Ten nowoczesny roadster utrzymany w stylu lat 60-tych dysponuje najwyższej jakości wyposażeniem i tak jak jego wzorzec – Porsche 718 RS 60 Spyder z 1960 roku, będzie produkowany tylko w ilości 1960 sztuk.

W prace rozwojowe Porsche pozwala zajrzeć model Cayenne Hybrid, którego układ napędowy zostanie zaprezentowany na AMI. Budowany w Lipsku sportowy samochód terenowy będzie oferowany jeszcze w tym dziesięcioleciu jako tak zwana „Full Parallel Hybrid“. W tym systemie hybrydowym między silnikiem spalinowym, a przekładnią umieszczony jest silnik elektryczny. Napęd hybrydowy gwarantuje maksymalną oszczędność paliwa oraz możliwość napędzania wyłącznie przez silnik elektryczny, zatem w sposób całkowicie eliminujący emisję substancji szkodliwych.

Zakłady Porsche w Lipsku ponownie reprezentowane są na stoisku targowym w Lipsku. Zwiedzający mogą tam umówić się na wycieczkę po zakładzie, na jazdę (samodzielną lub z kierowcą) samochodem Porsche na zakładowym torze testowym lub zasięgnąć ogólnych informacji o działalności Porsche w Lipsku. Od 2009 roku w lipskich zakładach planowane jest rozpoczęcie produkcji drugiego obok Cayenne modelu Porsche. Nowy, czterodrzwiowy Gran Turismo Panamera będzie powstawał w rozbudowanym, przystosowanym do najnowszych metod produkcyjnych zakładzie.

Porsche można znaleźć na AMI w hali 5. Podczas tegorocznych targów w dniach 5 – 13 kwietnia otwartych codziennie w godzinach 9.00 – 18.00 spodziewane jest około 270.000 gości. Konferencja prasowa Porsche odbędzie się w dniu przeznaczonym dla prasy – 4. kwietnia o godzinie 13.00 na stoisku firmy.
Tematy w artykule: Boxster Cayenne Hybrid

Podobne wiadomości:

Porsche Cayman i Boxster będą... słabsze

Porsche Cayman i Boxster będą... słabsze

Aktualności 2015-08-03

Porsche 718 Boxster: Cztery cylindry i turbo

Porsche 718 Boxster: Cztery cylindry i turbo

Premiery 2016-01-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.