mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Premiery Toyoty na salonie w Tokio

Premiery Toyoty na salonie w Tokio

Toyota podczas swojego "domowego" salonu samochodowego w Tokio pokaże kilka nowości. Cała wystawa odbędzie się pod hasłem "Radość z jazdy ponownie".

Premiery Toyoty na salonie w Tokio

Toyota zaprezentuje światu auto sportowe z silnikiem umiejscowionym z przodu i napędem Toyota FCV-Rprzekazywanym na tylne koła. Kolejną premierą będzie model AQUA1, który jest kompaktowym autem hybrydowym mającym dostarczać wszystkiego co klient oczekuje od ekologicznego auta. Samochód będzie oferował przestrzeń dla 5 osób. AQUA1 jak podaje japoński producent ma spalać około 1 litr paliwa na 35 przejechanych kilometrów. Auto mierzące 3995 mm wyposażone jest w silnik 1.5-litrowy. AQUA1 pojawi się na rynku japońskim w grudni tego roku i później w innych regionach świata wyłączając rynek europejski.

Obok debiutującego Priusa Plug-in Hybrid pojawią się dwa koncepcyjne modele ekologiczne. Pierwszy to FCV-R, który mierzy 4745 mm długości i jest praktycznym sedanem napędzanym wodorem. Pojazd ten to kolejny krok Toyoty w kierunku wprowadzenia do sprzedaży auta napędzanego ogniwami. Japoński producent planuje dokonać tego w 2015 roku. Auto możeToyota FT-EV III pomieścić do 4 osób i pokonać dystans 700 km.


Drugi koncepcyjny pojazd to FT-EV III, który jest 4-osobowym autem elektrycznym o długości 3110 i jest przeznaczony do podróży na krótkich dystansach. Samochód wyposażony w litowo-jonowe  akumulatory ma osiągać zasięg 105 km i pojawić się w 2012 roku.

Na stoisku Toyoty będzie można również zobaczyć jak działa system Fun-VII, który jest interaktywną koncepcją tego co pojawi się w samochodach Toyoty w przyszłości. W przyszłości, gdzie według Toyoty auta i ludzie są jeszcze bardziej ze sobą powiązani.

system Fun-VII


Podobne wiadomości:

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor Show

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor...

Aktualności 2017-10-26

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.