mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Prestiżowy koreański sedan

Prestiżowy koreański sedan

Renault, po chwilowej nieobecności, powraca do segmentu aut klasy wyższej. W Europie funkcję takiej prestiżowej limuzyny ma pełnić model Latitude, w Korei wchodzi właśnie do sprzedaży, przygotowana przez Renault Samsung Motor, nowa generacja SM7.

Prestiżowy koreański sedan
SM7 to najbardziej luksusowy samochód w odnowionej gamie Renault Samsung. Nowy SM7, który pojawił się w swych prawie ostatecznych kształtach jako concept-car w kwietniu w Seulu, zostanie zaprezentowany na krótko przed wprowadzeniem go do sprzedaży na rynku koreańskim w drugiej połowie tego roku. Już teraz możemy zobaczyć, jak prezentuje się najnowsza limuzyna, będąca owocem francusko-koreańskiej współpracy.

SM7 nowej generacji posiada jedne z największych wymiarów zewnętrznych w swojej kategorii, a jednocześnie niezwykle odważną i ciekawą linię nadwozia. Z przodu uwagę zwracają oryginalne biksenonowe reflektory kierunkowe wkomponowane harmonijnie we wlot powietrza. Liczne chromowane elementy i linie ciągnące się wzdłuż nadwozia podkreślają dynamiczny charakter auta. Obszerne kształty nadwozia zapowiadają dużą przestrzeń w kabinie, gdzie wszystko służy wygodzie pasażerów i przyjemności prowadzenia samochodu. Jak na razie nie są znane jeszcze szczegóły dotyczące danych technicznych auta. Jednak dwa wyloty rury wydechowej wyraźnie widoczne z tyłu samochodu nie pozostawiają żadnych wątpliwości co do osiągów silników. W nowym SM7 wykorzystano całe know-how aliansu Renault-Nissan od fazy projektowej aż po obsługę serwisową.

Pojazd opracowany został na płycie podłogowej nowego SM5. Większe wymiary mają zapewnić jeszcze bardziej wygodne wnętrze, ponadto, jak zapewniają przedstawiciele koncernu, nowy SM7 ma mieć lepszy komfort akustyczny, a także bardziej precyzyjną pracę układu jezdnego i lepsze osiągi silników.
Tematy w artykule: Renault Samsung

Podobne wiadomości:

Ćwierć miliona elektrycznych aut Renault i Nissana

Ćwierć miliona elektrycznych aut Renault i...

Aktualności 2015-06-25

Renault-Samsung dla Nissana

Renault-Samsung dla Nissana

Aktualności 2005-11-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.